derakhttttttttttttکاهش صدمات زیست محیطی هنگام مسافرت

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است برای مسافرت و بازدید از مکان های دیدنی. ورود گردشگران خواسته یا ناخواسته تاثیرات منفی بر محیط ‌زیست و استفاده از منابع طبیعی و انرژی آن منطقه می‌گذارد مانند افزایش مصرف آب و برق و تولید زباله. موارد زیادی وجود دارند که با رعایت آنها می توان تاثیرات منفی مسافرت بر محیط زیست را به حداقل رساند.

قسمت اول: احترام به محیط زیست منطقه

• هنگام گردش یا چادر زدن، فقط در نواحی مشخص شده بمانیم تا به پوشش گیاهی آسیبی نرسد

• از مناظر عکس بگیرید و مکان را همانگونه که یافتید ترک کنید. هرگز گیاه یا جانوری را از زیستگاه طبیعی خود خارج نکنید مانند گل ها، صدف و مرجان

• تا حد امکان محصولاتی که به صورت محلی تولید شده اند بخرید تا از حمل و نقل مسافت های طولانی برای وارد کردن کالا و آلودگی هوا جلوگیری شود. از غذا، گوشت، میوه و سبزیجات محلی استفاده کنید و طعم های جدید را امتحان کنید تا از سفرتان لذت بیشتری ببرید. با این کار به اشتغال و درآمد زایی منطقه نیز کمک می شود.

• شاید این چیزها واضح به نظر برسد، اما گاهی اوقات وقتی در مسافرت هستیم، چیزهای کوچک و ساده ای مانند جمع آوری زباله بعد از پیک نیک و بازیافت آن را فراموش می کنیم. هر کجا که می روید به محیط زیست احترام بگذارید و تعادل طبیعی منطقه را بهم نزنیم.

• هرگز وسایلی را که از گونه های در معرض خطر ساخته شده نخرید. مانند وسایلی که با چوب گیاهان کمیاب یا پوست جانوران ساخته شده
محبوبه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)