slide-image-1کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر زنان و مردان همجنس‌گرا (ایگل‌هرک IGLHRC) موسسه‌ای است غیر انتفاعی مستقر در شهر نیویورک در امریکا و در سال ۱۹۹۰ میلادی تاسیس شده است. این کمیسیون در سطح بین‌الملل، موسسه‌ای است پیشتاز در زمینه ارتقاء سطح زندگی برای آن دسته از مردمانی که به‌خاطر هویت جنسی، گرایش جنسی یا تجربه جنسی‌ خود، تبعیض یا سوءاستفاده دیگران را شاهد بوده‌اند. ما خود را برای ارتقاء حقوق بشری جامعه دگرباشان جنسی در سطح جهانی وقف کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم به‌شکلی موثر خشونت‌ها علیه حقوق بشر این افراد را به‌شکلی مستند ثبت کنیم و در سرتاسر جهان به همراهی و حمایت از گروه‌های همکار بپردازیم. همچنین ما با سازمان ملل متحد همکاری نزدیک داریم. این کمیسیون دارای جایگاه مشاوره‌ای در سازمان ملل متحد به‌عنوان یک سازمان غیر انتقاعی است و نماینده‌ای برای بیان نگرانی‌ها و شکایت‌های حقوق بشری دگرباشان جنسی (لزبین‌ها، گی‌ها، دوجنس‌گرا‌ها و تراجنسی‌‌های) جهان امروز محسوب می‌شود.

اایگل‌هرک در زمینه ارتقاء سطح زندگی برای آن دسته از مردمانی که به‌خاطر هویت جنسی، گرایش جنسی یا تجربه جنسی‌ خود، تبعیض یا سوءاستفاده دیگران را شاهد بوده‌اند؛ پیشتاز است.

در بخش انتشارات تارنمای ایگل‌هرک می‌توانید تولیدات کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر زنان و مردان همجنس‌گرا را ببینید. در این بخش، فایل‌هایی عرضه خواهند شد که برابر سیاست‌های حریم خصوصی سایت، برای استفاده مجانی و آموزشی، توسط این کمیسیون آماده و عرضه شده‌اند. از یک سو شما شاهد فایل‌های پی‌دی‌اف جزوه‌های آموزشی کمیسیون خواهید بود، از سویی دیگر، برگه‌های اطلاع‌رسانی سازمان ملل را در این صفحه می‌توانید بخوانید. در کنار آن، فیلم‌های کوتاه ساخته شده توسط / یا با همکاری ایگل‌هِرک را می‌توانید تماشا کنید.

از جمله می‌توانید این کتاب‌ها را بخوانید:

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com