Relationship-Facebook-300x198می‌خواهید بدانید رابطه شما چقدر طول می‌کشد؟ به فیسبوک‌تان نگاهی بیاندازید چرا که درست هم زمان با روز ولنتاین، این شبکه اجتماعی اعلام کرده که می‌تواند سطحی یا جدی بودن یک رابطه را پیش‌بینی کند.

به گزارش تقاطع، و به نقل از دیلی‌میل، بر اساس داده‌های فیسبوک، اگر شما وضعیت خود را به حالت «در رابطه» تغییر دهید و این وضعیت بیش از سه ماه ادامه داشته باشد، احتمال این‌که رابطه‌تان، تبدیل به رابطه‌ای درازمدت شود بسیار زیاد است.

بوگدان استیت، متخصص داده‌های فیس بوک، با استفاده از اطلاعات وسیعی که این وب‌سایت از اعضای خود ذخیره می‌کند، تحقیقی در زمینه وضعیت روابط در فیسبوک از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ انجام داده است.

او می‌گوید: «حدود نیمی از روابط فیسبوکی که بیش از سه ماه دوام می‌یابند، تا ۴ سال و بیشتر نیز ادامه پیدا می‌کنند.»

این تحقیق افراد متاهل را حذف کرده و تمرکز خود را روی افراد بالا‌تر از ۲۳ سال گذاشته است.

آقای استیت ادامه می‌دهد: «هر ماه که می‌گذرد، بسیاری از روابط لرزان پایان می‌یابند، و بخش بزرگی از روابط محکم‌تر باقی می‌مانند.»

با تحلیل الگوهای جدایی و مقایسه با فصل‌ها، فیسبوک به این نتیجه رسیده که بیشترین روابط در طول تابستان پایان می‌یابند.

هم‌چنین این تحقیق نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با سه سال دیگر، تعداد جدایی‌ها بیشتر بوده است. اتفاقی که استیت، احتمال می‌دهد با بازگشت اقتصاد آمریکا از بحران مرتبط باشد.

با توجه به میزان اطلاعاتی که فیس بوک درباره افراد ذخیره می‌کند، این امکان وجود دارد که آن‌ها پیش از آن‌که شما رابطه‌تان را پایان دهید، از آن باخبر باشند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com