حسودیمرکز مطالعات لیبرالیسم – سعید قاسمی‌نژاد: جان همرگرن (John H Hammergren)، مدیرعامل شرکت مک‌کسون (McKesson)، در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۳۱ میلیون دلار درآمد داشته است. این درآمد مجموع ارزش حقوق، پاداش، سهام اعطایی و دیگر پرداختی‌ها بوده است. در همین سال، سود خالص (net income) مک کسون ۱/۳ بیلیون دلار بوده است. به عبارتی درآمد مدیرعامل نزدیک به ده درصد سود خالص سال ۲۰۱۲ شرکت بوده است.

چرا حقوق مدیرعامل‌ها به شکل سرسام‌آوری بالا است؟

بحث درباره حقوق بالای مدیرعامل‌های شرکت‌ها معمولا بحث داغی است. هم‌چون همیشه دو دیدگاه درباره مسأله وجود دارد: یکی این‌که این حقوق‌ها طبیعی است و حاصل لیاقت مدیرعامل‌ها و توسط بازار «آزاد» تخصیص داده می‌شود و دومی اینکه این حقوق‌ها غیرطبیعی، و نتیجه یک اختلال در بازار است که بازار را از حالت طبیعی خودش خارج کرده است.

تحقیقات زیادی درباره حقوق مدیران عالی‌رتبه شرکت‌ها، خصوصا مدیرعامل‌ها، انجام می‌شود که در رشته فایننس با کلیدواژه Executive compensation به آن می‌پردازند. طبیعتا مهم‌ترین عاملی که به آن پرداخته می‌شود بررسی عملکرد مدیران و رابطه‌اش با حقوق آن‌ها است. یک دسته دیگر از تحقیقات بر روی بحث عرضه مدیران و تقاضا برای مدیران تمرکز می‌کند. اینکه برای ورود به حلقه مدیران چه ویژگی‌هایی لازم است خودش بحث بسیار جالبی است.

خط دیگری از تحقیقات، بر روی envy که می‌شود آن را حسادت، طمع یا چشم‌داشتن به مال دیگران ترجمه کرد، تمرکز می‌کند. این خصیصه می‌گوید که یک عامل موثر در بالا رفتن حقوق مدیرعامل‌های شرکت‌ها به عنوان مثال، بالارفتن حقوق یکی از مدیرعامل‌ها در شرکت‌های هم‌رده است. یعنی اگر مدیرعامل شرکتی به هر دلیلی حقوقش بالا برود، دلایلی مثل موفقیت یا قدرت چانه‌زنی یا تبانی هیأت‌مدیره و مدیرعامل و یا هر چیز دیگری…، حقوق مدیرعامل‌های دیگری که در‌‌‌ همان صنعت و در‌‌‌ همان رده هستند هم بالا می‌رود. این بالا رفتن مستقل از عمل‌کرد آن مدیر و با کنترل کردن اثر بقیه عوامل موثر بر روی پرداختی مدیر است.

تحقیق درباره این قضیه سویه‌های بسیار جالبی هم پیدا کرده است. مثلا یک تحقیق جدید که توسط “کریستا بومن” انجام شده است نشان می‌دهد که نه تنها مدیرعامل‌ها خودشان را با شرکت‌های هم‌رده‌‌ی خود در صنعت مربوطه مقایسه می‌کنند بلکه خودشان را با شرکت‌هایی که از نظر جغرافیایی به آن‌ها نزدیک هستند هم مقایسه می‌کنند صرف‌نظر از این‌که آن شرکت‌ها در چه صنعتی هستند و اصولا کار و بار آن‌ها به کار و بار مدیرعامل مورد نظر ربطی دارد یا ندارد. جالب‌تر از آن این است که خودشان را با ستاره‌های فوتبالی که در آن منطقه هستند هم مقایسه می‌کنند و رابطه مستقیمی بین بالا رفتن حقوق این دو وجود دارد.

پس اگر می‌بینید مدیرعامل‌ها حقوق نجومی می‌گیرند یک بخشش شاید به خاطر این باشد که وقتی آقا یا خانم مدیرعامل (احتمال اینکه مدیرعامل خانم باشد کمتر است چون هنوز درصد زنان مدیرعامل در شرکت‌های بزرگ خیلی زیاد نیست) به خانه می‌رود، همسر و بچه‌هایش به او می‌گویند: «میلیون دلار درآمد سالانه هم شد پول، جان رو نگاه کن سالی شصت میلیون درامد داره تو چیت از اون کمتره؟»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)