جای تاسف دارد که در آتش نشانی حتی یک پتو هم نبوده است که این کارگران را با آن نجات دهند/ ماشین های آتش نشانی در تعمیرگاه های کامیون داران در جنوب شهر تعمیر می شوند و مکانیک متخصص برآنها نظارت ندارد.

یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه زنان کارگر گفت: برخی از کارفرماها از نیاز مالی کارگران زن سوءاستفاده می کنند. برای نمونه برخی از کارگران زن برای آنکه کارشان را از دست ندهند مجبور می شوند با حقوق کمتر کار کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، “ملیحه محبوب‌نژاد”، عضو کمیته اجتماعی حزب کار و هیأت مدیره اتحادیه زنان کارگر، در مورد حادثه آتش سوزی یک کارگاه که موجب مرگ دو کارگر زن شد، گفت: هنگامی که برخی کارگاه ها از شمول قانون کار بیرون می آیند و هیچ نظارتی بر آنها از لحاظ بیمه و ایمنی صورت نمی گیرد طبیعی است که این حوادث رخ می دهد.

وی افزود: شهرداری ماشین های آتش نشانی خود را از شرکت های آلمانی خریداری می کند اما هنگامی که نمایندگان این شرکت ها برای بازرسی می آیند، به آنها اجازه بازرسی نمی دهد. همچنین این ماشین ها در تعمیرگاه های کامیون داران در جنوب شهر تعمیر می شوند و مکانیک متخصص برآنها نظارت ندارد. بنابراین ممکن است که این حوادث پیش بیاید. به هر حال جای تاسف دارد که در آتش نشانی حتی یک پتو هم نبوده است که این کارگران را با آن نجات دهند.

این عضو هیات مدیره اتحادیه زنان کارگر در ادامه  در مورد مشکلات زنان کارگر، گفت: هنگامی که کارفرما نیاز مالی برخی از زنان کارگر را می بیند از این مساله سوء استفاده می کند. برای نمونه برخی از کارگران زن برای آنکه کارشان را از دست ندهند ناچار می شوند با حقوق کمتری کار کنند در حالی که نظارتی بر این مسائل در کارگاه ها وجود ندارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com