معصومه آباد نسبت به برخی حواشی حادثه آتش سوزی در خیابان جمهوری و مرگ دو زن ابراز دلخوری کرد و گفت: اگر از آتش نشانان دفاع کردم به این دلیل بود که آنها نیز جزئی از مردم هستند.

(ایسنا)، معصومه آباد، عضو شورای شهر تهران امروز در جریان چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن تذکری به برخی حاشیه‌های رسانه‌ها نسبت به اظهارات او و حواشی حادثه خیابان جمهوری گفت: حادثه خیابان جمهوری حادثه‌ ناگواری بود که علاوه بر اصل حادثه یک فضای پیرامونی داشت که بیش از خود حادثه در مورد آن صحبت و بحث و بررسی شده است.

ecb9f7b7-ab61-45bb-8d17-567a60f70a1d

معصومه آباد عضو شورای شهر تهران

وی با اشاره به پیگیری شورای شهر تهران در کمیسیون‌های مختلف گفت:‌ کمیته‌ای برای بررسی ابعاد فنی و عملیاتی و حقوقی این ماجر توسط کارشناسان مربوط به این حوزه تشکیل شده و حدود ۱۰۰ ساعت در مورد این موضوع بحث و بررسی صورت گرفته است تا فضاهای تاریک و پنهان این ماجرا بررسی شود تا اگر در این مدت کوتاهی یا قصوری صورت گرفته کاملا مشخص شود.

وی افزود:‌ ماموران آتش نشانی در همین حادثه پنج نفر را نجات دادند و از فضای پیرامونی نیز ۲۵ نفر نجات پیدا کردند، اما با توجه به اینکه این حادثه در روز و در منظر عمومی اتفاق افتاده مردم شاهد حوادثی بودند که نیاز است تا مردم اطلاعات بیشتری در مورد آن داشته باشند و صدا و سیما از این حادثه اطلاعات بیشتری را در مورد آگاهی ایمنی مردم ارائه کند تا بدانند برای یک حریق معمولا چه اقداماتی صورت می‌گیرد و این سوال عموم مردم که می‌پرسند چرا روی این دو زن اسپری آب صورت گرفته و یا چرا تشک وجود نداشته؟ پاسخ داده شود.

وی افزود: متاسفانه فضایی ایجاد شده که بیشتر از خود حادثه در مورد آن صحبت می‌شود و این مسائل پیرامونی مسائلی است که نباید در مورد موضوع اصلی و سه سوال اصلی مطرح، مانع ایجاد کند.

وی با اشاره به حضورش در مسجد امام سجاد (ع) و دلجویی از حادثه دیدگان گفت: تعدادی از اعضای شورا در آن جلسه حضور داشتند و من در آن زمان دقیقا برخی اظهارات و واکنش‌های سیاسی را نمی‌فهمیدم اما به خاطر واکنش خانواده این درگذشتگان بسیار متاثر شدم و بیشتر از آن متاثر شدم که چرا اصحاب رسانه که رسالت بسیار خطیری را بر عهده دارند در مورد این حادثه با سوگیری بسیار زیادی خبر را منتشر کردند.

آباد افزود: برای اولین بار در مواجهه با کسانی قرار گرفتم که در حال دفاع از حقوق آنها بودم اما آنها از من دلخور بودند و کاملا شفاف می‌گویم که اگر در حال دفاع از آتش نشانان بوده‌ام به این دلیل است که آنها هم جزئی از مردم هستند.

وی افزود: فضای حاشیه‌ای این حادثه بسیار تلخ تر از خود حادثه بود و از شما به عنوان رئیس شورای شهر تهران و اعضا می‌خواهم تا نسبت به این مسئله و فضای مسموم سیاسی حاشیه آن پیگیری لازم را داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه صحبت‌های آباد، فاطمه دانشور عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: متاسفانه کسی از شهرداری تهران از این خانواده‌ها دلجویی نکرده و مسئولان شهرداری و آتش نشانی در مورد این حادثه حالت تدافعی داشتند.

TCCIMirSpConv_1237

فاطمه دانشورعضو دیگر شورای شهر: متاسفانه کسی از شهرداری تهران از این خانواده‌ها دلجویی نکرده و مسئولان شهرداری و آتش نشانی در مورد این حادثه حالت تدافعی داشتند.

وی افزود: از اظهارات مسئولان مختلف و شواهد اینگونه مشخص است که سازمان آتش نشانی مقصر است و در مورد این اتفاق باید مسئولیت قصور خود را بپذیرد.

دانشور تاکید کرد: این خانواده حق دارند پروسه قانونی را طی کنند تا واقعیت ماجرا مشخص شود و حداقل خودشان اصل موضوع را بدانند چون فضای فعلی فضای بی‌اعتمادی است و باید شفاف سازی صورت گیرد.

وی از شورای شهر تهران خواست تا با تشکیل کارگروهی استانداردهای فنی تجهیزات آتش نشانی را توسط خود شورا بررسی و پیگیری کند و صحت و سلامت این تجهیزات را به اطلاع مردم برساند.

به گزارش ایسنا، احمد دنیامالی، عضو دیگر شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از مردم منتظر اعلام نتایج پیگیری‌ها در این حادثه هستند، گفت: قرار بود مسئولین آتش نشانی و شخص شهردار تهران در جلسه حاضر شده و در این موضوع پاسخگو باشند چرا که افکار عمومی به دنبال رسیدگی به این موضوع است و از شورا می‌خواهد تا مسئولین شهری در مورد این موضوع پاسخگو کند.

وی افزود: این مسئله موضوعی نیست که چند هفته دیگر که موضوع سرد شد پاسخی به آن داده شود بلکه باید مورد رسیدگی فوری قرار گیرد.

400390_363

احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران: ماجرای تلخی اتفاق افتاده و عده‌ای مادر، ‌خواهر و دختر خود را در شرایط سختی از دست داده‌اند آنهم افرادی که با آبرو داری روزگاری را می‌گذراندند.

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی در واکنش به اظهارات معصومه آباد که پس از صحبت‌هایش صحن جلسه را ترک کرد گفت: جان مردم عرصه رقابت‌های جناحی نیست و قطعا هر یک از اعضا این موضوع را پیگیری می‌کنند و راجع به این موضوع کوتاه نخواهند آمد.

وی با اشاره به دیدار خود با خانواده حادثه دیدگان گفت: در مراسم ختم روز جمعه خانواده این افراد گلایه‌ای داشتند و من نیز این گلایه را دارم که چرا مسئولین شهرداری و آتش نشانی حداقل حضور فیزیکی را داشتند در صورتی که باید در چنین حوادثی نقش و حضور پررنگ تری داشته باشند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: ماجرای تلخی اتفاق افتاده و عده‌ای مادر، ‌خواهر و دختر خود را در شرایط سختی از دست داده‌اند آنهم افرادی که با آبرو داری روزگاری را می‌گذراندند.

مسجدجامعی با اشاره به بی‌اطلاعی پسر یکی از زنان فوت شده که از کار فوق العاده مادرش بی‌خبر بوده است،‌ گفت: این نهایت شرافت مندی است که یک زن بدون اطلاع فرزند و خانواده خود برای کار بیشتر در کارگاه می‌ماند و روز تعطیل هم کار می‌کند و من بسیار زیاد از این شرایط متاثر شدم.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: دست کم این بود که در این مراسم از خود ما یعنی مسئولان شهری حضور بیشتری می‌داشتیم و دستگاه‌های ذیربط از جمله آتش نشانی برخوردی عاطفی و اخلاقی و همراهی بیشتری می‌کردند چرا که این موضوع جدای از پیدا کردن مقصر و مقصران حادثه است.

مسجد جامعی گفت: سه سوال جدی در مورد این حادثه مطرح است که کمیسیون‌های مختلف شورا در حال رسیدگی به این موضوع هستند و تا هفته دیگر نتایج این بررسی‌ها مشخص می‌شود و چنانچه مسئولان ذیربط تا هفته بعد پاسخ این سوالات را ارائه نکنند بدون ارائه پاسخ آنها گزارش ارائه خواهد شد.

مسجدجامعی در پاسخ به دنیامالی نیز گفت: به هیچ وجه این موضوع سرد و فراموش نمی‌شود چرا که دو زن و دو انسان شریف فوت شده‌اند.

وی افزود: ویژگی افتخارآمیز و خوب شورای شهر است که نسبت به جان شهروندان حساس است و اگر فرصتی برای پاسخگویی داده شده برای آن است که فارغ از این هیجانات، حق و ناحقی نشود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)