ایسنا-

اثری از فرح اصولی نقاش معاصر ایرانی توسط موزه متروپولیتن نیویورک خریداری شد.

این هنرمند نقاش گفت: چندی پیش موزه متروپولیتن پیشنهاد خرید یکی از کارهایم را مطرح کرد، اما متاسفانه به دلیل عواقب ناشی از تحریم این امکان برای خرید کارهایم در ایران وجود نداشت.

او اضافه کرد: یکی از مجموعه‌داران آمریکایی به نام «تیمور گراهانه» که پیش از این یکی از تابلوهایم از مجموعه «بال‌های سوزان»‌ را خریداری کرده بود، با شنیدن پیشنهاد این موزه تصمیم گرفت تا این تابلو را برای خرید به متروپولیتن ارائه دهد، زیرا معتقد بود گرفتن این فرصت، ظلمی به یک هنرمند است و با وجود آنکه علاقه زیادی به این اثر داشت اما آن را به موزه واگذار کرد و بعد از آن یکی دیگر از تابلوهایم را به این اثر اضافه کرد.

این هنرمند نقاش با قدردانی از حرکت این مجموعه‌دار عنوان کرد: متروپولیتن نیویورک یکی از مهم‌ترین موزه‌های دنیا محسوب می‌شود که تاکنون تنها آثار شش هنرمند ایرانی همچون پرویز تناولی، منیر فرمان فرمانیان و … را خریداری کرده است و قطعا چنین اتفاقی برای هر هنرمند یک فرصت بزرگ محسوب می‌شود که در صورت حمایت این مجموعه‌دار شاید هیچ وقت در اختیار من قرار نمی‌گرفت.

به گفته اصولی، این تابلوی دو لته‌ای در اندازه ۷۶×۱۵۰ با تکنیک گواش روی مقوای ضخیم دو سال پیش کار شده و تاکنون نمایش عمومی نداشته است.

موزه متروپولیتن نیویورک از بزرگترین و مشهورترین موزه‌های جهان است که در وسط شهر نیویورک و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک قرار دارد. این موزه در ۱۸۷۲ میلادی افتتاح شد و حاوی مجموعه بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)