تلاش آمریکا برای انتقال اعضا مجاهدین به اروپا
مجاهدین به رومانی می‌روند؟
گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا در تلاش است تا اعضای سازمان مجاهدین را از عراق به رومانی منتقل کند.
به گزارش ایسنا، صدای روسیه در گزارشی که دیروز منتشر کرد از مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای رومانیایی خود در راستای اسکان مجاهدین در این کشور خبر داد.
این گزارش سابقه چشمگیر مجاهدین در ترور هزاران نفر از مردم ایران از جمله مقامات عالی‌رتبه این کشور و سیاست «دشمن دشمن من دوست من است» را عامل حذف این سازمان تروریستی از فهرست‌های تروریستی آمریکا و اتحادیه اروپا دانست و دلیل تمایل غرب به مجاهدین را هدف آن‌ها یعنی مبارزه با ایران اعلام کرد.
صدای روسیه در ادامه به گفته‌هایی از دو کارشناس روسی، بوریس دولگوف و سرگئی دمیدنکوف پرداخت. آن‌ها این اقدام آمریکا را در تضاد با بهبود روابط بین تهران و واشنگتن و خطرناک برای منطقه ناآرام رومانی می‌دانند.
بنابر گزارش سایت هابیلیان (سایت خانواده شهدای ترور کشور)، این گزارش سپس با بی‌حاصل خواندن تلاش‌های آمریکا با وجود وابستگی رومانی به این کشور، هزینه این درخواست واشنگتن را بسیار گزاف خواند و مسئولیت پذیرش این سازمان که در سطح طالبان و القاعده است را برعهده دولت رومانی دانست.
در انتهای این گزارش، صدای روسیه اعضای مجاهدین را مبارزینی آموزش‌دیده خواند و افزود: آن‌ها می‌توانند در تغییر دولت و تشدید اوضاع ناآرام کشور همسایه رومانی یعنی اوکراین هم تأثیرگذار باشند چرا که آن‌ها عادت ندارند بیکار بنشینند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)