سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۰ تیر ۱۴۰۳: حکم دو زندانی به‌نام‌های مصطفی حسینی و حاتم شهیدی که در یک پرونده مشترک با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی گرگان به اجرا درآمد.
زندان مرکزی گرگان

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۱۷ تیر ماه، حکم اعدام دو مرد در زندان مرکزی گرگان به اجرا درآمد. این دو زندانی که هویتشان مصطفی حسینی، ۴۱ ساله و حاتم شهیدی، ۳۸ ساله و هردو اهل نظرآباد کرج احراز شده، در یک پرونده مشترک با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «مصطفی حسینی و حاتم شهیدی سه سال پیش در یک پرونده مشترک بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند. حاتم پیش از بازداشت راننده بود و با ماشین نیسان در باربری مشغول به کار بود».

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» اعدام شده‌اند، در چهار سال گذشته به‌طور مستمر و هر ساله، افزایش شدیدی داشته‌اند. سال ۲۰۲۳ در مقایسه با سال ۲۰۲۲ که ۲۵۶ نفر با اتهام‌های مرتبط با مواد مخدر اعدام شده بودند، ۸۴ درصد افزایش را شاهد بوده و ۴۷۱ اعدام با این اتهام به ثبت رسیده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)