در توضیح این ویدئو در یوتیوب آمده است: «گلشیری خالق «شازده احتجاب»، «کریستین و کید»، «بره گمشده راعی»، «معصوم پنجم یا حدیث بردار کردن آن سوار که خواهد آمد»، «حدیث ماهیگیر و دیو»، «در ولایت هوا»، «آینه های دردار»، «جن نامه» است.

داستان: «شاه سیاهپوشان» نیز که الهام گرفته از هفت پیکر نظامی ست، هرچند اثر وی است؛ اما به دلیل سانسور هیچگاه رسما بعنوان اثری از گلشیری در جایی ثبت نشده و در خارج کشور به چاپ رسیده است. “انفجار بزرگ” داستان کوتاهی است از زنده یاد هوشنگ گلشیری. این داستان تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۷۲ را در آخر خود دارد.پیر مرد باز نشسته و از پا افتاده ای با زنش ( یا خیال زنش) که امینه آغا باشد صحبت می کند. پیر مرد که نالان از دلمردگی ها و فسردگی ها و بی ذوقی های افراد و ایام است، دل به این بسته است که دو تا جوان می خواهند سر ساعت پنج در میدان ونک برقصند از امینه آغا می خواهد که …..
بشنوید! گلشیری در این ویدئو داستان “انفجار بزرگ ” را می خواند.
توضیح : نیم دقیقه آخر فیلم مشکل تصویری داشت و مجبور شدم آن را ویرایش کنم ، اما داستان بی هیچ کم و کاستی خوانده شده.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com