مانیفست اوجالان و چالش مرکزیت استعلایی

جمعه, 17ام آذر, 1402

منبع این مطلب سایت حزب حیات آزاد کردستان ( پژاک )

نویسنده مطلب: متیوز و مایلی
 

مطالب منتشر شده در این صفحه نمایانگر سیاست رسمی رادیو زمانه نیستند و توسط کاربران تهیه شده اند. شما نیز می‌توانید به راحتی در تریبون زمانه عضو شوید و مطالب خود را منتشر کنید.

کتابچه ۹

مرکز انتشارات پژاک اقدام به انتشار قریب ۲۰ کتابچه از نویسندگان و آکادمیسین‌های جهان کرده که در چارچوب «ابتکارعمل  بین‌الملل آزادی برای اوجالان»  دست به قلم برده و از کمپین بین‌المللی «آزادی برای اوجالان» حمایت کرده‌اند.

کتابچه «مانیفست اوجالان و چالش مرکزیت استعلایی» نوشته مشترک دو متفکر آمریکایی – اروپایی به نام‌های «دونالد اچ متیوز و توماس جفری مایلی» که توسط مرکز انتشارات پژاک ترجمه و تدوین شده، در دسترس خوانندگان گرامی قرارگرفت.

«دونالد اچ . متیوز، یک دین‌ یار متودیست است که دکترای خود را از مدرسه الهیات در دانشگاه شیکاگو دریافت کرده است. وی کتاب‌ها، مقالات و نوشتارهای متعددی نگاشته و در چندین دانشگاه و مدرسه علوم دینی، از جمله دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز، دانشگاه سنت لوئیس، مدرسه الهیات کالگت راکستر کرازیر و دانشگاه پوژت  ساند تدریس کرده است. وی برنامه مطالعات سیاه پوست (مطالعات آفریقایی) را در دانشگاه میسوری، کانزاس سیتی و برنامه کارشناسی ارشد الهیات در دانشگاه ناروپا را هدایت کرد.

«توماس جفری مایلی» نیز مدرس جامعه‌شناسی سیاسی در دانشگاه کمبریچ است. علایق پژوهشی او شامل ناسیونالیسم، مذهب و سیاست، و نظریه تجربی دمکراتیک است. او بطور گسترده در مورد پویایی درگیری ناسیونالیستی و تطبیق در اسپانیا و بطور فراینده‌ای در ترکیه، آثاری منتشر کرده است. پروژه کنونی تحقیقاتی او در مورد مبارزات تطبیقی برای تعیین سرنوشت در قرن بیست‌ویکم است. او در چندین هیأت به ترکیه و مناطق مختلف کردستان از جمله روژاوا شرکت کرده است و عضو هیأت اجرایی کمیسیون مدنی اتحادیه اروپا در امور ترکیه (EUTCC) است.

کتابچه «مانیفست اوجالان و چالش مرکزیت استعلایی» به قلم مشترک دو متفکر آمریکایی – اروپایی به نام‌های «دونالد اچ متیوز و توماس جفری مایلی» یکی از کتابچه‌های مجموعه «برساخت حیات آزاد: دیالوگ‌هایی با اوجالان» می‌باشد که همگی این مجموعه در یک کتاب جمع شده‌اند، این کتاب حاوی مجموعه مقالاتی از نویسندگان، متفکران و انقلابیون جهانی است تا در مورد افکار رهبر آپو نظرات خود را بیان دارند و فضای دیالوگ حول اندیشه‌های رهبر آپو شکل بگیرد. این مقالات برای نخستین بار، واکنش‌های مکتوب به نوشته‌های زندان رهبر آپو را گرد‌آوری نموده و شماری از آکادمیسین‌ها، نویسندگان و انقلابیونی را که به اندیشه‌های وی علاقه‌مند هستند یا از تفکرات وی الهام گرفته‌اند، دورهم جمع کرده است.

ترجمه این مجموعه به زبان‌های مختلف، تلاشی است برای گسترش و ژرفابخشی هرچه‌بیشتر به دیالوگ موجود. امید است که اثر حاضر دیوارهای زندان را نیز درنوردد، چراکه حصر و انزوای شدید اعمال شده بر زندان جزیره امرالی، اندک مجالی برای دیالوگ با رهبر آپو برجای نگذاشته است.

بدنبال آغاز کمپین بین‌المللی “آزادی فیزیکی برای رهبر آپو، چارەیابی مسئلەی کورد” از روز ۱۰ اکتبر، ارائەی این اثر در راستای این کمپین بودە و باور داریم کە با مبارزە در همەی عرصەهای اجتماعی، و در این مورد در حوزەی کارهای تئوریک می‌توان گام‌های استواری برداشت.

دریافت فایل PDF بر روی سایت

https://pjak.net/fa/10153

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

مطلب را به بالاترین بفرستید

این مطلب خلاف آیین نامه تریبون است؟ آن را به ایمیل tribune@radiozamaneh.com گزارش کنید
Join

دسته‌بندی‌ها: اجتماعی, اقتصادی, اقلیتها, اندیشه, ایران, ایران و جوانانش, با همسایگان, بین‌الملل, تاریخ, جامعه مدنی, حقوق بشر, دانشجویان, زنان, سرزمین عجایب, سرگرمی, سیاسی, سینما و تئاتر, صدای زندانی, علمی, فرهنگ, فنآوری و اینترنت, محیط زیست, موسیقی, میراث فرهنگی, هنر, ورزشی, کارگری, کوییر

برچسب‌ها: | | | | |

فعال مدنی و جویای حقیقت

هنوز نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را بنویسید.