مصطفی دانشجو از وکلای زندانی دراویش در اعتراض به قانون شکنی‌های مقامات قضایی و امنیتی و ممانعت و اختلال در روند درمانی زندانیان بند ۳۵۰ اوین و بخصوص دراویش بیمار در این زندان خواستار، پیش از تکمیل درمان به زندان اوین بازگشت.

مصطفی دانشجو از وکلا و دراویش نعمت اللهی گنابادی که روز یکشنبه ۵ آبان ماه در پی حملات تنفسی و قلبی و کاهش سطح هوشیاری از بند ۳۵۰ زندان اوین به بیمارستان شهدای تجریش منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه قلبی (CCU) بستری شده بود، صبح روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه با آمبولانس و در شرایط نامناسب جسمی و بر خلاف توصیه اکید پزشکان به زندان اوین بازگشت

تارنمای”مجذوبان نور” با انتشار این خبر می نویسد: “این وکیل زندانی در نامه ای به ریاست بیمارستان، دلایل بازگشت به زندان را اعتراض به عدم اعزام حمیدرضا مرادی از دیگر دراویش زندانی در اوین به بیمارستان و برخوردهای غیر قانونی و عدم توجه مسئولین قضایی و امنیتی به وضعیت زندانیان سیاسی-عقیدتی بیمار، در این زندان عنوان کرده است.

متن نامه آقای مصطفی دانشجو به رئیس بیمارستان شهدای تجریش که توسط تارنمای رسمی دراویش”مجذوبان نور” منتشر شده، به شرح زیر می‌باشد:

ریاست محترم بخش ویژه بیمارستان شهدای تجریش

با سلام

احتراما به استحضار می‌رساند اینجانب روز سه شنبه هفتم آبان ماه از بخش مراقبتهای ویژه قلبی (ccu) به این بخش منتقل شدم و به دستور اطبا و اقدامات درمانی کماکان ادامه دارد.

باید به عرض سرکار عالی برسانم امروز شنبه یازدهم آبانماه قرار بود آقای حمید مرادی (از مدیران پایگاه اطلاع رسانی دراویش نعمت اللهی گنابادی) که در حال حاضر دوران محکومیت خود را در بند ۳۵۰ زندان اوین می‌گذراند و به عارضه انسداد عروقی در ناحیه هر دو پا و دیسک کمر مبتلا می‌باشد جهت ویزیت و پیگیری و درمان به مرکز قلب تهران اعزام شود اما متاسفانه به بهانه الزام به استفاده از دستبند و پابند و لباس فرم زندانیان از انتقال وی به بیمارستان ممانعت به عمل آمده است.

لذا اینجانب نیز در اعتراض به این اقدام و دخالت ناروای افراد غیر مسئول در امر درمان زندانیان سیاسی عقیدتی علیرغم توصیه موکد پزشکان معالج بر ادامه درمان و لزوم مراقبت پزشکی در مراکز تخصصی، بیمارستان را به مقصد زندان اوین ترک می‌کنم و به حکم آیه شریفه: قَالَ إِنَّمَا أَشْکُو بَثِّی وَحُزْنِی إِلَى اللّهِ وَأَعْلَمُ مِنَ اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ (یوسف/۸۶﴾ شکایت خود را به درگاه حضرت دوست می‌برم.

این وکیل دربند در پایان این نامه می نویسد: “شاید عده‌ای با شنیدن این خبر مرا به افراطگرایی متهم سازند اما همه باید بدانیم که تنها راه غلبه بر قانون گریزی و رفتار غیر انسانی، اتحاد و همدلی است.

باید این موهبت الهی را شاکر و سپاسگزار باشیم.
از خداوند متعال آزادی همه اسرای در بند را آرزومندم.”
با احترام
وکیل زندانی-مصطفی دانشجو

گفتنی است پیشتر و بنا بر گزارش کلمه، ۳۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین طی بیانیه‌ای نسبت به وضعیت جسمی حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو ابراز نگرانی کرده و رفتارهای غیر قانونی اعمال شده بر وکلای زندانی دراویش گنابادی محبوس در این بند را محکوم کردند.

در همین رابطه بنا بر اطلاع “کمپین صلح فعالان در تبعید” آقایان عبدالفتاح سلطانی،امیر خسرو دلیر ثانی، محمد حسن پور سیفی، سعید مدنی و مهدی خدایی نیز در اعتراض به تخلفات سازمان زندانها و کارشکنی در روند درمان زندانیان بیمار در سومین روز اعتصاب غذا به سر می برند

پیشتر نیز آقای اسماعیل برزگر از فعالین آذربایجانی طی نامه ای اعتراضی نسبت به روند درمانی خود اعتراض خود را اعلام و دست به اعتصاب غذا زده بود. وی اکنون یازدهمین روز اعتصاب غذای خود را می گذراند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)