گروهی از سیاستمداران آمریکایی از کاخ سفید خواستند تا توقف اعطای کمک های مالی و نظامی به مصر را لغو کرده و تحویل تسلیحات نظامی و کمک های مالی به قاهره را از سر بگیرد.
به گزارش الجزیره؛ الیوت انگل نماینده دموکرات و عضو ارشد کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا ضمن اعلام حمایت از اعطای کمک های مالی و نظامی واشنگتن به قاهره تاکید کرد، وی در ابتدا حامی اصلی متوقف شدن تحویل جنگنده های اف ۱۶ و کمک های مالی و نظامی به مصر پس از برکناری محمد مرسی در ماه جولای بوده است.

وی تصریح کرد، ولی امروز من معتقد نیستم که توقف کمک های مالی و نظامی موجب خواهد شد که دولت مصر دموکراتیک تر شود یا این مساله به آمریکا کمک خواهد کرد تا بر رفتار دولت مصر در آینده تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه افزود، در واقع، من فکر می کنم که توقف اعطای کمک های مالی و نظامی به مصر تاثیر معکوس داشته باشد. من نگران تاثیر منفی این مساله بر روابط و همکاری های نظامی مصر و آمریکا هستم. روابطی که پس از دهه ها تلاش ایجاد شده است.

آمریکا طی ماه جاری میلادی اعلام کرد که اعطای کمک ۱/۵ میلیارد دلاری به قاهره را متوقف کرده است. بیش از ۱۰۰۰ نفر از طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور مصر از سوم جولای تاکنون کشته شده اند.

انگل ضمن محکوم کردن اقدامات خشونت بار ارتش مصر، گفت، این مساله روشن است که ارتش مصر در مدیریت تحولات سیاسی داخلی این کشور دچار اشتباهاتی شده است. ولی اگر من بخواهم بین ارتش و اخوان المسلمین یکی را انتخاب کنم، همواره ارتش را ترجیح می دهم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)