در تازه‌ترین جدول فروش هفتگی فیلم‌ها در سینماهای آمریکا (۱۳ تا ۱۹ اکتبر) فیلم “نیروی جاذبه” کماکان برای سومین هفته با ۳۱ میلیون دلار فروش در جایگاه اول قرار دارد. “حوزه‌ی پنجم” با ۱.۷ میلیون دلار شکست تجاری شدیدی خورد. “کاپیتان فیلیپس” نیز در هفته دوم خود از فیلم “کِری” که در اولین هفته خود ۱۷ میلیون دلار فروخت موفق‌تر ظاهر شد تا کماکان با قدرت در جایگاه دوم قرار گیرد و “کِری” در رده سوم جای بگیرد. “نقشه فرار”، فیلم اکشن آرنولد شواتزنگر و سیلوستر استالونه هم با فروش ناموفق ۹.۸ میلیون دلاری در جایگاه پنجم قرار گرفت.

gravity-movie-poster

فیلم نیروی جاذبه به کارگردانی آلفونسو کارون، و با بازی جورج کلونی و ساندرا بولاک در هفته سوم خود تنها ۲۸% کاهش فروش را تجربه کرد و با ۳۱ میلیون دلار، جمع فروش داخلی خود را به ۱۷۰.۶ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی خود را به ۲۸۴.۸ میلیون دلار رساند. نیروی جاذبه بهترین فروش در هفته سوم را پس از فیلم آواتار داشته است.

captain-phillips-movie

فیلم کاپیتان فیلیپس، با کارگردانی پال گرینگرَس، و با شرکت تام هنکس نیز این هفته موفق ظاهر شد و با کاهشی ۳۳ درصدی و فروش این هفته ۱۷.۳ میلیون دلاری، مجموع فروش ده روزه داخلی خود را به ۵۳.۳ میلیون دلار رساند.

Carrie-2013-Poster

فیلم کِری که بسیاری از ناظران باکس آفیس معتقد بودند در هفته اول اکران در آمریکای شمالی می‌تواند به فروش بیش از ۲۰ میلیون دلار دست پیدا کند با ۱۷ میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت. ۵۴% بینندگان این فیلم خانم‌ها و ۵۶% بینندگان زیر ۲۵ سال بودند. در فیلم کِری به کارگردانی کیمبرلی پیرس، نقش کِری را کلوی گریس مورتز بازی می‌کند و جولین مور نقش مادر او را ایفا می‌کند. کمپانی متروگلدوین مایر و سونی سه دهه پس از اکران نسخه اصلی فیلم کری به کارگردانی برایان دی پالما، برای بازسازی این فیلم ترسناک که درجه B دریافت کرد کمتر از ۳۰ میلیون دلار هزینه کردند.

Cloudy-with-a-Chance-of-Meatballs-2

فیلم انیمیشن «ابری با احتمال کوفته قلقلی ۲» از کمپانی سونی نیز در جایگاه چهارم قرار گرفت و مجموع فروش داخلی خود را به ۹۳.۱ میلیون دلار رساند.

Escape-Plan

 

در جایگاه پنج این هفته فیلم اکشن تازه اکران «نقشه فرار» با بازی سیلوستر استالون و آرنولد شواتزنگر قرار داشت که امیدوار بود از هم‌تیمی این دو سود خوبی به جیب بزند. اما امید‌ها با فروش ۹.۸ میلیونی هفته اول نقش برآب شد و باز هم تلاش آرنولد برای احیای حرفه بازیگری‌اش شکست خورد. هزینه ساخت نقشه فرار” که درجه +B دریافت کرد ۷۰ میلیون دلار بود و ۵۵% بینندگان آن آقایان بودند. البته فروش این فیلم در خارج از آمریکا کمی بهتر بوده و به ۱۴.۱ میلیون دلار رسیده است و از جمله در روسیه با ۳ میلیون دلار فروش در جایگاه دوم قرار دارد.

the-fifth-estate-uk-poster-2

فروش فیلم هیجانی و بزرگسالانه «حوزه‌ی پنجم» به کارگردانی بیل کاندون در هفته اول اکران آمریکای شمالی از نقشه فرار هم بد‌تر بود و با ۱.۷ میلیون در ۱۷۶۹ سالن سینما در جایگاه هشتم قرار گرفت. این فیلم تا به اینجای سال ۲۰۱۳ بد‌ترین فروش هفته اول را در فیلم‌های اکران شده در ۱۵۰۰ سالن به بالا داشته است و درجه B و نقدهای متفاوتی دریافت کرد. حوزه‌ی پنجم با بازی بندیکت کامبِربَچ در نقش ژولیان آسانژ، موسس جنجالی ویکی لیکس نشان داد که آمریکایی‌ها اهمیت چندانی برای ویکی لیکس و موسس آن قائل نیستند. هرچند که این فیلم خارج از آمریکا نیز موفق ظاهر نشده و تنها ۱.۶ میلیون دلار فروش داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)