جمعی از دانشجویان دانشگاه شهرکرد در نامه ای از وزارت علوم خواستند که هر چه سریعتر به وضعیت نامناسب مدیریت این دانشگاه رسیدگی کنند.

در قسمتی از این نامه که به امضای یک هزار نفر از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه شهرکرد رسیده، آمده است: ما دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه دولتی شهرکرد از وزارت علوم خواهان رسیدگی به وضعیت نامناسب مدیریتی در دانشگاه شهرکرد بوده و در این مسیر برکناری آقای دکتر اسماعیل اسدی از ریاست دانشگاه شهرکرد و دکتر غلامرضا عرب از معاونت دانشگاه شهرکرد را لازم می‌دانیم.

متن کامل این نامه که توسط خبرگزاری تدبیر منتشر شده، در ادامه آمده است:

به نام خداوند دانش و دانشجو

ما دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه دولتی شهرکرد از وزارت علوم خواهان رسیدگی به وضعیت نامناسب مدیریتی در دانشگاه شهرکرد بوده و در این مسیر برکناری آقای دکتر اسماعیل اسدی از ریاست دانشگاه شهرکرد و دکتر غلامرضا عرب از معاونت دانشگاه شهرکرد را لازم می‌دانیم، تا شاید در صورت این تغییرات اساسی و خردورزانه و گزینش افراد اصلح در ریاست و مدیریت دانشگاه از طرف این وزارت‌خانه، دانشگاه و دانشگاهیان شاهد رفع صدمات سوء مدیریت در همه‌ی زمینه‌های آموزشی، رفاهی و صنفی که در این چند سال به دانشگاه و دانشجویان این دانشگاه وارد شده جبران شود. مهمترین دلایل این درخواست در خلاصه کلام به شرح زیر است:

۱- مدیریت نامناسب در راستای خدمات صنفی – رفاهی دانشجویان ازجمله خوابگاه، سلف سرویس، سرویس‌های داخل دانشگاه و عدم انتخاب افراد شایسته و بودجه‌ی کافی در این بخش‌ها.

۲- عدم پیگیری پروژه های عمرانی دانشگاه اعم از ساختمان‌ دانشکده‌های ادبیات، دامپزشکی، کتابخانه‌ی مرکزی و استخر دانشگاه.

۳- سوء مدیریت و انتخاب افراد ناشایست در زمینه‌های مختلف علمی و برخورد مغرضانه با برخی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه و دانشجویان که بر اساس نظرات شخصی و جناح بندی‌های سیاسی بوده است که به بدنه‌ی علمی دانشگاه آسیب‌های اساسی رسانده‌است.

۴- عدم ارتباط مناسب و صادقانه با بدنه‌ی دانشجویی در دانشگاه.

۵-  گسترش جو امنیتی « با اعطای امتیازات ویژه به رئیس حراست جهت برخورد با هرگونه فعالیت دانشجویی که کوچکترین تقابلی با نظر شخصی و جناحی مدیریت و حراست داشته است و حتی تلاش برای حذف هرگونه مخالفت.»

۶- انحلال تشکل‌ها بر اساس دلایل جناحی و مغرضانه در راستای طرح تجمیع کانون ها و انحلال انجمن اسلامی و عدم مجوز به بازگشایی علی‌رغم تلاش مصرانه‌ی دانشجویان.

۷- گسترش بی‌رویه‌ی و غیرکارشناسی در پذیرش دانشجو در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی.

۸- تجسس در امور شخصی و خصوصی دانشجویان توسط حراست دانشگاه بر خلاف نص صریح قانون اساسی.

۹- عدم اختصاص بودجه کافی به زیرساخت‌های دانشگاه اعم از خدمات کارگاهی، توسعه‌ی کلاس‌ها و غیره.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)