آیت الله دستغیب با ابراز شادمانی از آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر رهبران جنبش سبز از گذاشتن شرط برای آنان انتقاد کرده و گفته است که  آقايان مير حسين و كروبى و خانم رهنورد بدون محاكمه محصور شده‌اند حالا براى آزاد كردنشان شرط گذاشتن و تهديد كردن صحيح نيست.

وی در جلسه درس تفسیر خود گفته است: كسانى مثل آقاى موسوى و همسرشان و حجت الاسلام و المسلمين كروبى و ديگر زندانيان سياسى كه بى‌جهت سال‌ها ست زندانى و محصور شده‌اند، مشمول اين انفاق مى‌شوند. ظاهرآ قول‌هايى داده‌اند كه تا عيد غدير آزاد شوند و شرط‌هايى هم گذاشته‌اند، از جمله اين كه مردم آشوب نكنند و مملكت را به هم نريزند. بيچاره مردم كارى ندارند. مؤمنين نماز حاجت مى‌خواندند و اكنون خوشحال مى‌شوند كه حاجتشان برآورده شده است. جوانان هم به فراخور خود شايد كمى شادى كنند. اين كار، به هم ريختن مملكت نيست. آقايان مير حسين و كروبى و خانم رهنورد بدون محاكمه محصور شده‌اند حالا براى آزاد كردنشان شرط گذاشتن و تهديد كردن صحيح نيست.

وی همچنین در درس تفسیر قران خود با ذکر زمینه هایی که به انقلاب منجر شد در توصیف مسئولان اولیه جمهوری اسلامی گفته است: در زمان امام خمينى بيشتر مسؤلين با مردم هم‌قدم بودند. در خاطره‌اى از آقاى مير حسين موسوى آمده است كه ايشان در دوران نخست وزيرى به همان سهميه‌اى كه از طريق  كوپن به همه‌ى مردم مى‌دادند اكتفا مى‌كرد. روزى متوجّه شد كه يكى از محافظانش مقدار بيشترى گوشت به خانه آورده است. وقتى علّت را پرسيد، گفت: فروشنده چون فهميد اين كوپن شما است، بيشتر داد. آقاى موسوى به او گفت: به فروشنده بگو: سهميه‌ى مرا مثل ديگران بده و اگر يك بار ديگر بيشتر دادى جريمه مى‌شوى و خود تو هم اگر بيشتر گرفتى اخراج مى‌شوى. امام خمينى اين گونه مسؤلين را رشد مى‌داد.

به گزارش مسجد قبا، وی همچنین گفت: امروز همه‌ى ما وظيفه داريم مردم دنيا را متوجّه كنيم كه اسلام با كسى جنگ ندارد. مسلمانان و شيعيان ظالم نيستند و نمى‌خواهند كسى را به زور مسلمان كنند. اسلام حرف‌هاى زيادى براى گفتن و طرح‌ها و برنامه‌هاى كاملى براى سعادت بشر دارد. بايد با قول و فعل خود مردم دنيا را متوجّه اسلام كنيم، نه با تهديد و زور و خشونت.

آیت الله دستغیب از مراجع دینی است که طی چهار سال گذشته همواره بر آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از موسوی و کروبی تاکید کرده است.

این مرجع تقلید که عضو مجلس خبرگان نیز هست از سال ۸۸ به عنوان اعتراض با برخوردی که با مردم صورت گرفته در اجلاس خبرگان شرکت نکرده است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)