خبرها از پاییز مدیران یک خبرگزاری حکایت می کند؛ رسانه ای که در انتخابات های اخیر، اعتبار خود را در حمایت از محمدباقر قالیباف هزینه کرد؛ روز گذشته قایم مقام و معاون خبر این خبرگزاری کنار گذاشته شد و تغییرات ادامه خواهد داشت تا این رسانه بتواند از زیر سایه ی سنگین رفتارهای انتخاباتی درآید.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، روزهای گرم انتخابات بود که خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی (مهر) اولین تیترهای انتخاباتی را بی مهابا بر روی خروجی خود رفت و با تحلیل محتوای مجموعه ی اخبر این خبرگزاری، تبلیغات آن برای رییس جمهور شدن سردار قالیباف کاملا مشهود بود؛ به ویژه با انتشار نظرسنجی هایی که بیشتر برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی ارزیابی می شد.

این خبرگزاری که با حرکت های غیرحرفه ای و غیراخلاقی حتی در اوج دوره ی انتخابات با درج خبری از سکته قلبی دکتر ولایتی و انصراف وی به قالیباف، چارچوب جناح اصولگراها را در هم نوردیده بود، در روز های آخر که نظرسنجی ها نشان از پیشی گرفتن «حقوقدان» نسبت به «سرهنگ» داشت، حسن روحانی را به نفع قالیباف می نواخت، اما تا روز انتخابات شیب رشد آرای روحانی کاسته نشد.

با شکست قالیباف در انتخابات، رسانه های این کاندید در بهت خبری بسر می بردند که ضربه دوم به آنها وارد شد و پیروزی لیست اصلاح طلب در شورا ضربه ی دوم را به این رسانه ها وارد کرد. مهر از همان روزهای کشاکش انتخاب رییس شورای شهر، سعی می کرد با برتر نشان دادن مهدی چمران، در انتخاب رییس شورا و شهردار تاثیر بگذارد. انتشار یک نظری سنجی خلاف واقع که در آن قالیباف با اکثریت ۹۲ درصدی بهترین گزینه از نظر مردم برای شهردار شدن معرفی شده بود، از جمله ی این جانبداری ها بود.

پیام تیرانداز، قایم مقام و معاون خبر خبرگزاری مهر رفت؛ خبرگزاری مهر در مدت اخیر رنگ و لعاب جریان رهپویان و جهان نیوز آقای علیرضا زاکانی را به خود گرفت و پس از تایید نشدن زاکانی در انتخابات؛ رفیقی برای قالیباف و رقیبی برای روحانی بود. شاید با کنار گذاشتن تعدادی از نیروهایی که باعث جهت گیری های یک جانبه ی مهر شده اند، اعتماد مخاطب تا حدودی به این خبرگزاری بازگردد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com