سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۲ آذر ۱۴۰۱: حکم یک زندانی بلوچ به‌نام وحید نارویی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی شیراز (عادل آباد) به صورت مخفیانه به اجرا درآمد.
وحید نارویی

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۲۱ آذر ماه، حکم اعدام یک مرد بلوچ در زندان عادل آباد شیراز به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش وحید نارویی، ۳۰ ساله و اهل زاهدان احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش حال وش که نخستین بار این خبر را منتشر کرد و به نقل از یک منبع مطلع: « اعدام وحید بدون اطلاع و ملاقات آخر قبل از اجرای حکم با خانواده‌اش اجرا شده است و امروز بعد از اجرای حکم به خانواده اش اطلاع داده‌اند تا جسدش را تحویل بگیرند.»

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. در شش ماه نخست سال گذشته میلادی، ۱۱۷ نفر اعدام شده بودند. بدین ترتیب، حکومت ایران در سال جاری میلادی بیش از دو برابر سال گذشته، شهروندان را اعدام کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)