اخبار از تهران – روز گذشته مراسم سالروز تولد آرش صادقی، فعال دانشجویی زندانی در بند 209 اوین ،توسط همبندیان آزادشده اش در تهران برگزار گردید.

در این مراسم که در فضایی بسیار صمیمی برگزار شد، همبندیان آزاد شده این زندانی سیاسی جنبش سبز با با ذکر خاطراتی از او و همچنین خواندن چند سروده و شعر در ذکر اوصاف و مظلومیت آرش صادقی یاد او را گرامی داشتند.
گفتنی است آرش صادقی که در نهم آبانماه 89 و در جریان حمله نیروهای امنیتی به خانه پدریش، مادرش خانم فرحناز درگاهی را به دلیل شوک ناشی از حمله شبانه از دست داد، در 23 آذر 90 و با اتمام محکومیت یکساله اش از زندان آزاد شد؛ ولی کمتر از یکماه بعد با حمله نیروهای امنیتی به منزل پدربزرگش مجددا دستگیر شده و به بند 209 انتقال پیدا نمود.
قابل ذکر است که این فعال دانشجویی زندانی که اکنون در پایان نهمین ماه بازداشت در سلولهای انفرادی بند 209 به سر میبرد، تنها دوبار موفق به ملاقات با پدربزرگش گردیده که آخرین آن در بهار گذشته بوده است.
ملاقاتی که در آن آرش صادقی با خبردار شدن از اعتصاب عذای یکی از همبندیانش در بند 350 وارد اعتصاب غذا میشود و پس از آن نیز هیچگونه خبری که دال بر اتمام اعتصاب غذای او باشد به بیرون از دیوارهای بند امنیتی 209 نرسیده است و لذا بسیاری از دوستان و همبندیان او به شدت نسبت به وضعیت سلامتی او نگران هستند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)