تغییر ١١ رئیس دانشگاه و دانشکده در یکماه اخیر انتقاد شدید برخى از اصولگرایان را برانگیخته است. حداد عادل، رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس و از بستگان نزدیک رهبر جمهورى اسلامى گفته که قرار است کمیسیون آموزش مجلس که توسط اصولگرایان اداره مى شود به آنچه که «تغییر و تحولات شتابزده مسئولان دانشگاهی» خوانده اند رسیدگى کند.

دانشگاه هاى آزاد اسلامى، صنعتی اصفهان و فرهنگیان و همچنین دانشگاههاى علوم پزشکی مازندران، تهران، شهید بهشتی، یزد، ساوه، بجنورد و زابل از جمله دانشگاههایى هستند که رؤساى آنها در دولت جدید تغییر کرده اند.

به گزارش فرارو، غلامعلی حداد عادل رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس در حاشیه مراسم صلح عادلانه در نظام جهانی با انتقاد شدیدی از برکناری رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «این اقدام شتابزده در روزهای آینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که بنده عضو آن هستم، بیشتر مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.»

حداد عادل به هیئت امنای دانشگاه آزاد هشدار داد: «این اقدام شتابزده که در کام طراحان آن شیرین است، در آینده برای آنان تلخ و پشیمان‌کننده خواهد بود.»

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا این تغییرات را در راستای تأثیرگذاری در انتخابات آینده مجلس می‌دانید یا خیر، گفت: «این موضوع محتمل است ولی چون سندی ندارم اظهارنظر نمی‌کنم اما شک ندارم که خیلی‌ها برای تصرف بهارستان و مجلس آینده برنامه دارند.»

روز پنجشنبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل جلسه ای به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی رای به برکناری فرهاد دانشجو، داد.

در این جلسه شش نفر از اعضای هیئت امنای دانشگاه با برکناری دانشجو موافقت کردند. رسانه های اصولگرا از ١٠ روز پیش زمزمه های برکناری دانشجو را مطرح کرده بودند.

هر سه برادر رفتند

همزمان با انتشار این اخبار، خسرو دانشجو نیز از ریاست واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی استعفا داد.

خبر استعفاى وى پس از برکنارى برادرش فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد منتشر شده است. این تغییرات پس از آن صورت گرفت که سومین برادر این خانواده، یعنى کامران دانشجو وزارت علومِ دولت دهم را پس از ریاست جمهورى حسن روحانى به دولت جدید واگذار کرده بود.

این در حالى است که بازرسی ویژه ریاست جمهوری در روزهای پایانی دولت محمود احمدى نژاد، از دانشگاه آزاد خواسته بود تا درباره ابهاماتى پیرامون عملکرد برادران دانشجو در مسائل مالی، عزل و نصب های خانوادگی و عملکرد انتخاباتی این دانشگاه توضیح دهد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)