رای پر حرف و حدیث الهه راستگو به فرمانده سابق نیروی انتظامی برای ادامه تصدی شهرداری تهران، باعث شد که اصلاح‌طلبان در بهت و شوک فرو بروند. حالا که کم کم گرد و غبارها می‌خوابد، فعالین و ناظرین می‌توانند واقعه گذشته را بهتر بررسی کنند. در این رابطه سلام نو گفتگویی با ولی‌الله شجاع پوریان، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران انجام داده که آن را در ادامه می‌خوانید:

آیا شما عهدشکنی خانم راستگو را پیش‌بینی می‌کردید؟

انتظار چنین عملی از ایشان می‌رفت. ایشان برای انتخاب رئیس شورای شهر هم به آقای مسجدجامعی رای ندادند.

این روز‌ها در حالیکه رسانه‌های وابسته و صداسیما ار راستگو دفاع می‌کنند، انتقادات فراوانی هم توسط افراد و رسانه‌های مستقل به ایشان می‌شود. اشتباه و تقصیر اصلی الهه راستگو در این ماجرا چیست؟

انتقاداتی که از سوی اعضای شورای شهر به ایشان وارد می‌شود به خاطر دورویی ایشان است. ایشان صداقت و امانت را رعایت نکردند. حتی در جلسات فراکسیون اصلاح طلبان نقش جاسوس را داشتند. حالا اصولگرایان و رسانه‌هایی مثل فارس که از ایشان دفاع می‌کنند، در واقع دارند از بی‌صداقتی، دروغ، ریا و نفاق دفاع می‌کنند. هر نقد و برخوردی که با ایشان شده کاملا درست است.

بعضی‌ها می‌گویند که اگر خانم راستگو از اصلاح‌طلبان رانده شود، به دامن اصولگرایان می‌افتد و به همین علت نباید با وی سخت‌گیری کرد. نظر شما چیست؟

یعنی شما می‌گویید که اگر با ایشان مماشات کنیم ایشان در آینده به نفع اصلاح‌طلبان رای می‌دهد؟ خیر. این طور نیست. ایشان غیرقابل اعتماد‌ترین فرد هستند. ما قسم خورده بودیم که به ائتلاف وفادار بمانیم. ایشان سوگندشان را به پول فروختند. خانم راستگو اصلا اصلاح طلب نبوده و نیستند.

پس چطور در فراکسیون و لیست اصلاح طلبان قرار گرفت؟

این را باید از آقای رهامی و آقای کمالی پرسید. چرا یک نیروی حزبی چنین تخلفی می‌کند؟ مگر وی را نمی‌شناختند؟ من ایشان را اصلا از قبل هم اصلاح طلب نمی‌دانستم، اما در مقابل تصمیم رهامی و کمالی سکوت کردم. اشتباه بزرگی رخ داد. اشتباه اصلی را آنهایی انجام دادند که لیست را بستند و ایشان را در لیست قرار دادند.

اما راستگو قبلا هم در لیست اصلاح‌طلبان بوده و بار اولی نیست که در لیست اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد.

ایشان هیچ‌وقت اصلاح طلب نبود. یک واکنش اصلاح طلبانه از ایشان نام ببرید. خانم الهه راستگو یک سخنرانی یا یک مقاله اصلاح‌طلبانه ندارند. کدام حرکت ایشان در طول حیاتشان اصلاح طلبانه بوده است که در جلسه شورای شهر می‌گوید من اصلاح طلبم؟ خیر ایشان اصلاح طلب نیست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)