حکایت پول زور

یکشنبه, ۱۷ام شهریور, ۱۳۹۲

منبع این مطلب راه من

نویسنده مطلب:
 

مطالب منتشر شده در این صفحه نمایانگر سیاست رسمی رادیو زمانه نیستند و توسط کاربران تهیه شده اند. شما نیز می‌توانید به راحتی در تریبون زمانه عضو شوید و مطالب خود را منتشر کنید.

حکایت پول زور

گمانم شش سال است که از adsl استفاده می‌کنم. به جز دو سالی که به لطف سربازی، توفیق اجباری استفاده از اینترنت در تهران را داشتم و از شرکت داتک هم راضی بودم. بقیه‌ی این تقریبن شش سال را در یزد به استفاده از اینترنت مشغول بوده‌ام. جایی که ارائه‌ی اینترنت نامحدود بسیار محدود است و برای من آرزو شده است. اوایل که فقط یک شرکت به نام پیشگامان بود که با توجه به دیکتاتوری در خدمت هر طور که دلش می‌خواست، می‌فرستاد در پاچه‌مان. نفس می‌کشیدی اینترنت تمام بود و باید با قیمت کل اینترنت حجم اضافه بر سازمان می‌خریدی.
گذشت و گذشت تا پای شرکت‌های دیگری مثل پارس‌آنلاین هم به این محدوده باز شد، اما از شانس بد منطقه‌ی ما تحت پوشش نبود.
اوایل زندگی متأهلی در منزل جدید خوشحال بودیم که آسیاتک آمده است و در یزد اینترنت پرسرعت نامحدود ارائه می‌کند، اما خب پس از گذشت چند هفته متوجه شدیم که خط تلفن ما بسیار پیشرفته شده است و بر روی کابل‌های پرافتخار نوری قرار دارد و شرکتی جز مخابرات یزد به آن اینترنت ارائه نمی‌کند.
اینجاست که ماجرا شروع می‌شود. مخابرات یزد چیزی به اسم اینترنت پرسرعت نامحدود ندارد، با اینکه در تعرفه‌ی کشوری اینترنت ۲۰۲۰، همه‌ی خدمات ارائه شده نامحدودند اما یزد برای خودش تعرفه‌های جداگانه‌ای دارد و من اسمش را می‌گذارم پول زور. تقریبن سه ماه پیش بود که ۱۸۰ هزار تومان ناقابل را برای اینترنتی پرداخت کردم که شش ماهه است و ۱ مگ سرعت دارد، اما حجم آن محدود است به ۴۸ گیگ. به سه ماه نرسیده بود که اینترنت به ملکوت اعلی پیوست و حجم موردنظر تمام شد؛ یعنی به عبارتی ماهی ۶۰ هزار تومان. در صورتی که اگر شماره‌ی ۲۰۲۰ را در تهران یا کرج یا شهرهای دیگر این لیست بگیرم، می‌توانم با پرداخت ماهی ۴۰هزار تومان اینترنتی با همین سرعت داشته باشم. و این یعنی قیمت اینترنت مخابرات  در یزد چیزی نزدیک به دو برابر پایتخت کشور، تهران است. در حالی که شما علاوه بر پرداخت هزینه، همیشه دغدغه‌ی آن را داری که حجم ترافیک ارائه شده به پایان برسد و دستت توی حنا بماند.
چندین بار هم از پشتیبانی ۲۰۲۰ یزد پرسیده‌ام که چطور در حالی که تعرفه‌های مخابرات کشور، اینترنت نامحدود دارد، در یزد ارائه نمی‌شود، پاسخی جز نمی‌دانم یا همینی که هست دریافت نکرده‌ام. خلاصه که اعصاب برایم نمانده، این روزها با اینترنت ۱۲۸ سر می‌کنم چون بیشتر از این پول ندارم که به زور در جیب مخابرات بریزم، اینترنتی که دایال‌آپ ده سال پیش نسبت به آن شرف بیشتری داشت.
این هم اسنادی از تعرفه‌ها که موجود است و به صورت عکس به شما ارائه می‌کنم:

تعرفه‌ی اینترنت مخابرات تهران

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

مطلب را به بالاترین بفرستید

این مطلب خلاف آیین نامه تریبون است؟ آن را به ایمیل tribune@radiozamaneh.com گزارش کنید
Join

دسته‌بندی‌ها: تمام مطالب

برچسب‌ها: | |

هنوز نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را بنویسید.