به گزارش خبرنگار مهر ، آمنه بهرامی که هم اکنون برای ادامه درمان در اسپانیا به سر می برد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: زمستان سال ۹۱ طی چند عمل جداگانه که عمده هزینه آن توسط سفارت ایران در مادرید وبه همت شخص سفیر تامین شد ، مقدمات عمل نهایی یعنی بازکردن یکی ازچشمهایم انجام شد.

وی افزود : دراین عملها طی چند مرحله جراحی ترمیمی پلک ، شبکیه وپیوند فرنیه از سوی تیم پزشکی دکتر رامون مدل در کلینیک تخصصی ایمو در بارسلون انجام شد.

این قربانی اسیدپاشی گفت: ازابتدا بنا بود طی یکی دوماه گذشته ، چشم باز شود وعمل نهایی در مورد چشمم صورت گیرد . پزشکان پیش بینی می کردند با انجام عمل نهایی حدود ۲۰% بینایی یک چشم برگردد. در حاضر موعد عمل نهایی گذشته است ودکتر مدل گفته درصورت تاخیر درعمل نهایی، دیگر امیدی به بازگشت درصد بینایی ام نخواهند داشت.

آمنه بهرامی با اشاره به مشکلاتی که برای تامین هزینه درمانش با آنها رو به رو است اظهار داشت: هزینه عمل ۲۱ هزار یورواست که با هزینه های جانبی واقامت و… دست کم ۳۵ هزار یورو خواهدشد. مشکل تأمین هزینه داریم . به سفارت ایران اعلام کمک کردم اما تاکنون پاسخى دریافت نکرده ام. همچنین از رئیس جمهور سابق و فعلى نیز تقاضاى کمک کردم ولى متاسفانه هنوز در انتظار به سر مى بریم.همچنین نامه ای به سفیر جمهوری اسلامی ایران درمادرید نوشتم وهمین مطالب را به اطلاع وی رساندم و او تقاضای کمک فوری کرده ام.

آمنه بهرامی که با بخشیدن جوانی که او را کور کرده بود، تحسین همگان را برانگیخت چندی قبل در نامه ای به دکتر حسن روحانی ، از رئیس جمهور خواست قربانیان اسید پاشی را تحت حمایت دولت درآورد.

وی در این باره گفت: برایم پلک بالا و پایین ساخته و با سلول های بنیادین کار درمان را از سر گرفته اند. پنج عمل انجام دادم که هزینه آن را دولت پرداخت کرد اما گفتند دیگر بیشتر از این نمی توانند کمک کنند و هزینه دو هزار یورو جراحی های من برای دولت خیلی سنگین است. وقتی دولتی نمی تواند دو هزار یورو هزینه عمل بدهد من دختر نابینا چطور باید آن را بپردازم؟ به همین دلیل از حسن روحانی درخواست دارم اولا به نامه ای که فرستادم رسیدگی کند، دوم اینکه برای قربانیان اسید پاشی که در ایران زیاد نیستند فکری کند. ما باید تا پایان عمرمان درمان شویم و هزینه درمان خیلی گران است. هیچ کس از عهده آن برنمی آید و ما به حمایت نیاز داریم. ما قربانی سیاست های غلط فرهنگی بوده ایم و به عنوان شهروندان آسیب دیده ایران درخواست کمک داریم. این زخم ها باید درمان شود. من از آقای روحانی به عنوان رئیس جمهوری که بر حقوق شهروندانش تاکید دارد درخواست دارم به همه قربانیان اسیدپاشی کمک کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)