خبرگزاری هرانا – ساعت ۵ بعد از ظهر امروز پس از دستور دادستان، حسین رونقی‌ملکی در بیمارستان خمینی تهران بستری شد، اما با دخالت و توهین ماموران سپاه وی به زندان اوین بازگردانده شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از صدور دستور دادستانی تهران مبنی بر بستری شدن حسین رونقی‌ملکی در بیمارستان، وی امروز در بیمارستان خمینی تهران بستری شد.

یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: “حسین رونقی را ساعت ۵ به بیمارستان آوردند اما بعد از مدتی ماموران سپاه به بیمارستان رفته و با بی احترامی و اهانت به پدرو مادر حسین و خود حسین او را به زندان برگرداندند. خانواده حسین اعلام کردند که دستور دادستان است اما ماموران حتی به دادستان هم اهانت کردند.”

این وبلاگ نویس زندانی که به ۱۵ سال زندان محکوم شده در زندان دچار بیماری حاد کلیوی توام با خونریزی شد.

وی مدتی را برای درمان به مرخصی فرستاده شد، اما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری درمان وی نیمه تمام مانده و به زندان اوین فراخوانده شد.

حسین رونقی در اعتراض به بی‌توجه مسئولین به اوضاع جسمانی‌اش و احضارش به زندان وناتمام ماندن روند درمانی‌اش دست به اعتصاب غذای مجدد زد و در پی این اعتصاب ۲۶ روزه اوضاع جسمانیش رو به وخامت گذاشت.

گفتنی است در پی اعتصاب غذای این زندانی سیاسی “زلیخا موسوی” مادر وی نیز دست به اعتصاب غذا زد. مادر حسین رونقی که در اعتراض به شرایط وخیم فرزندش و عدم رسیدگی پزشکی به وی در پانزدهمین روز اعتصاب غذا به سر می‌برد نیز در شرایط جسمی مناسبی نمی‌باشد.

در روزهای اخیر تعداد زیادی از شخصیت‌ها و فعالین حقوق بشر طی بیانیه‌هایی از حسین رونقی ملکی و مادرش زلیخا موسوی درخواست کرده‌اند به منظور حفظ سلامتی اعتصاب غذای خود را بشکنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)