با شرکت مهرداد درویش پور، تالیه اشجاری، شکرالله منظور، کارین منظور

زمان شنبه ۷ سپتامبر ساعت ۱۶ تا ۲۰ بعد ازظهر
Brewhouse : Åvägen 24 nära valhallaمکان:

انجمن فرهنگی فرایند با همکاری چهار نهاد فرهنگی – اجتماعی در سوئد فستیوال فرهنگی در باره مهاجرت، بهم پیوستگی، خانواده و حقوق کودکان در شهرگوتنبرگ برگزار می کند. این کنفرانس با شرکت مهرداد درویش پور جامعه شناس و استاد دانشگاه، تالیه اشجاری مدیر توسعه پایدار اجتماعی از استان گوتنبرگ، شکرالله منظور پژوهشگر و کارین منظور نویسنده برگزار از ساعت ۴ تا ۸ برگزار خواهد شد.
مهرداد درویش پور جامعه شناس و استاد دانشگاه ملاردالن به معرفی اثر جدید خود به نام “فرزند خوانده دولت رفاه ، بررسی روابط قومی، بهم پیوستگی و تبعیض نژادی از منظر میان برشی” می پردازد که در کتابی به زبان انگلیسی ) به همت پرفسور الینور برون بری و الیزابت سدرلوند انتشار یافته است.New Tools in Welfare Researc(
درویش پور در اثر خود به بررسی پیشرفت ها و دشورای های ادغام و بهم پیوستگی مهاجران درسوئد و مقایسه موقعیت آنها با چند کشور اروپایی دیگر همچون آلمان، فرانسه و انگلیس می پردازد. او در این نوشته ضمن بررسی نظریه های گوناگون، دلایل پیشرفت و یا ناکامی مهاجران را در ادغام بررسی می کند و نشان میدهد، تئوری تفاوت فرهنگی همچون علت اصلی عدم موفقیت مهاجران نظریه ای نژادپرستانه است. منشا اصلی دشواری های مهاجرین و از جمله مهاجرین ایرانی در سوئد در مکانیسم های تبعیض نژادی و قومی نهفته است. درویش پور در سخنرانی خود در شهر یوتبوری برای نخستین بار به زبان فارسی به معرفی نتایج جدیدترین تحقیق خود می پردازد.
تالیه اشجاری مدیر توسعه پایدار اجتماعی از استان گوتنبرگ به چالش های حقوق بشر برای جامعه پایدار می پردازد.
شکرالله منظور پژوهشگر فرهنگ و هنر در دانشگاه چارلمز گوتنبرگ به بررسی فرهنگ، خانواده و مهاجرت می پردازد.
کارین منظور نویسنده که سفری نیز به ایران داشته است درباره ملاقات خود با ایرانیان در داخل و خارج از کشور سخن خواهد گفت.
این کنفرانس روز شنبه راس ساعت ۱۶ آغاز و تا ۲۰ بعداز ظهر ادامه خواهد یافت.
تلفن تماس برای اطلاعات بیشتر ۰۳۱۳۸۸۰۵۵۰

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)