ماه‌هاست که معلمان در ادامه سال‌ها حق‌طلبی خستگی ناپذیر، یک سری تجمعات اعتراضی پر تعداد و باشکوه را در سطح جامعه برگزار می‌کنند. حالا این دور مبارزات و تجمعات با تغییر اوضاع سیاسی جامعه همزمان شده است. وضعیتی که مردم در آن و در متن شکل‌گیری یک جنبش انقلابی عظیم، خواهان تغییر وضعیت جامعه در راستای حرکت به سمت آزادی و رفاه اجتماعی هستند.

بدون شک در این بین، تجمعات معلمان به فراخوان و البته همت کارگشای #شورای_هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران و اعضای مبارز این شورا نقش پررنگی در سراسری‌تر شدن، رادیکالیزه شدن و همچنین پیروزی‌ها و دست‌آوردهای تاکنونی #جنبش_معلمان داشته است. از این رو ما #دانشجویان_پیشرو صمیمانه دست تک تک فعالین عزیز شورای هماهنگی و معلمان معترض را به گرمی می‌فشاریم و اعلام می‌کنیم که کمر همت بسته‌ایم تا #دانشجویان_سراسر_کشور را نیز به‌صورت فعالانه به میدان اعتراضات حق‌خواهانه شما و سراسری فرا بخوانیم.

در این بین اما فراموش نمی‌کنیم معلمانی که از سرتاسر کشور تحت فشارهای شدید امنیتی قرار گرفته‌اند، معلمان با شرفی که شأن و منزلتشان به آنان اجازه نداده و نمی‌دهد سکوت پیشه کنند. آنانی که برخورد دستگاه قدرت از سر ترس و ناتوانی نسبت به آنان، دستگیری‌های کاملا غیرقانونی و اعمال شدیدترین بی‌حقوقی‌های قضایی است.

در انتها فراخوان ما در مرحله اول رو به تمام جامعه این است که اعتراضات معلمان را نه فقط اعتراضات بخش و یا قشری از جامعه، بلکه اعتراض تمام جامعه علیه فقر و گرانی و مصائب موجود ببینید. آنکه از حقوق نجومی‌بگیران حمایت می‌کند و معلمان معترض را زندانی می‌کند، همانی است که حق و حقوق معلمان برای یک زندگی لایق شأن و منزلت انسانی‌شان را نادیده گرفته. آنان نماینده همان سیستمی هستند که کل کشور را برای همه ما تبدیل به جهنمی کرده‌اند که قابل تحمل نیست.

معلمان، دانشجویان، بازنسشتگان، دانش‌آموزان، خانواده‌های دانش‌آموزان و مردم باید حامی و حاضر در اعتراضات تمام بخش‌های جامعه و در این مورد مشخص، معلمان باشند.

دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان
۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)