بازداشت شدگان اعتراضات را آزاد کنید!

پس از ریزش برج متروپل در آبادان و جان باختن ده ها نفر که آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست مردم در آبادان دست به اعتراض زده و علیه حکومت که در این فاجعه دست داشته به خیابان آمدند.

جمهوری اسلامی که درمانده از این فاجعه بود سناریوسازی را از صداوسیمای حکومتی آغاز کرد و با اعزام نیروهای سرکوبگر به محل حادثه با مردم و خانواده‌های دادخواه مقابله کرد.

عمق این فاجعه آنچنان است که مردم دیگر شهرها با اعلام همبستگی با مردم و خانواده‌های دادخواه متروپل آبادان به خیابان آمدند و در شهرهای اهواز،شاهین‌شهر، ماهشهر، بوشهر، امیدیه، باغملک، بهبهان و چند شهر دیگر بر علیه جمهوری اسلامی شعار داده و دست به یک همبستگی سراسری زدند.

در پی اعتراضات خیابانی مردم آبادان ، نیروهای سرکوبگر حکومت با تیراندازی و گازهای اشک‌آور به آنها حمله کردند و طبق گزارشات یک کشته و تعدادی زخمی شدند و در ادامه دست به دستگیری شهروندان زدند که از جمله می‌توان به اسامی :‎کریم الدنیناوى ، ‎عقیل عمورى ، ‎محمد فرطوسى ، ‎علی فرطوسى در سحرگاه شنبه ۷ خرداد اشاره کرد.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان و مردم آبادان، سرکوب مردم و خانواده‌های دادخواه را شدیدا محکوم میکند. ما خواستار آزادی بی‌قید و شرط بازداشت شدگان را دارد و همچنین از تمام مردم آزادیخواه و معترض به حکومت متوحش اسلامی درخواست همبستگی با مردم و خانواده‌های دادخواه متروپل آبادان را دارد.

باید با اعتراضات سراسری مردم آبادان را تنها نگذاشت و با فشار به رژیم خواستار آزادی بدون قید و شرط و فوری معترضین شد.

 

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

۲۸ می ۲۰۲۲ برابر با هفتم خرداد ۱۴۰۱

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)