در روزهای تلخ و دشوار میهن، و در شرایطی که فقر و گرانی، اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف کشور را سبب شده است و خوزستان، علیه بی‌مبالاتی و بی‌مسئولیتی منجر به فاجعه‌ی ریزش ساختمان متروپل به‌پاخاسته است، انتخاب زهرا امیرابراهیمی هنرمند توانای ایرانی، به عنوان بهترین بازیگر زن در هفتاد و پنجمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کن، خبری مسرت‌بخش و غرور آفرین است. با وجود گذشت ۴۳ سال از استقرار حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی و سانسور هنر، زنان توانمند ایرانی حتی با زندگی روزمره و تلاش‌های‌شان برای رشد و موفقیت در حوزه‌های مختلف، در مقابل فشار، تحقیر و سرکوب ایستاده‌اند.

ما، تشکل‌های سیاسی، دموکراتیک، فرهنگی و جمهوری‌خواه ایرانی در بلژیک ضمن تبریک، این رویداد فرخنده و غرورآفرین به خانم زهرا امیرابراهیمی، هنرمند توانای ایرانی و مردم هنردوست ایران، خود را در این شادی شریک می‌دانیم.

ما در امید و تلاش برای ایرانی‌ دموکراتیک هستیم که در آن هنر، رها از خفقان، تبعیض و سانسور بتواند با بهره‌مندی از تمام امکان‌ها و استعدادها شکوفا شود و زنان ایرانی، در نتیجه‌ی سال‌ها تلاش و مبارزه و مقاومت خودشان، از قید و بند ساختارهای زن‌ستیز موجود برهند.


اروپرس
انجمن دوستی ایران و بلژیک
جمهوری خواهان سکولار و دمکرات ایران در بلژیک
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – بلژیک

یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ ماه مه ۲۰۲۲

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)