به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۱۶ اردیبهشت۱۴۰۱، زندانی سیاسی لیلا چگینی که پیش از بازداشت بدلیل «مسمومیت شدید» و همچنین بدلیل تهدید «فلج شدن از ناحیه پا» تحت درمان پزشکان قرار داشت؛ اکنون در زندان نوشهر از دسترسی به داروهای ضروری تجویز شده توسط پزشکان محروم مانده است و تهدید فلج شدن از ناحیه هر دو پا را دارد.

این زندانی سیاسی در زندان نوشهر محروم از دارو و درمان، بصورت بلاتکلیف محبوس است.

زندانی سیاسی لیلا چگینی ۴۳ ساله، در تاریخ ۲۵اسفند۱۴۰۰ در کرج به اتهام واهی «تبلیغ علیه نظام»، با هجوم ماموران اطلاعاتی به منزلش دستگیر شد.

لیلا مادر ۲فرزند است. او را پس از دستگیری به اطلاعات ساری منتقل کردند و به مدت ۲۰ روز وی را در اطلاعات ساری مورد شکنجه و بازجویی قرار دادند.

بازجویان و شکنجه گران، پس از بازجویی زندانی سیاسی لیلا چگینی را بدون تعیین تکلیف به زندان نوشهر منتقل کردند.

پیشتر کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، در رابطه با بیماری این زن زندانی هشدار داده بود. وی از دسترسی به پزشک و داروهای ضروری محروم مانده است. بیماری های وی جدی است و در صورت عدم رسیدگی های ضروری و مصرف دارو، جان وی در معرض تهدید جدی قرار دارد.

در زندان نوشهر نیز مزدوران اجیرشده در هفته های اخیر، به لیلا چگینی حمله کرده و او را به شدت مضروب کردند.

بازجویان و شکنجه گران قصدشان اینست که این زندانی سیاسی را تحت فشار قرار بدهند تا بر اساس سناریوی مورد نظر خودشان، از وی «اعترافات دروغین» علیه خودش بگیرند.

لیلا از حق دسترسی به وکیل محروم است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)