کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام،۷ اردیبهشت ۱۴۰۱؛ یک زندانی سیاسی به نام لیلا چگینی در زندان نوشهر زیر شکنجه و بازجویی قرار دارد.

خبرهای دریافتی حاکی است که خانم لیلا چگینی که حدود ۴۳ سال سن دارد از روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ در منزل مسکونیش در کرج، به اتهام واهی «تبلیغ علیه نظام»، با هجوم مأموران اطلاعاتی دستگیر شد.

لیلا چگینی که مادر ۲ فرزند است، پس از دستگیری به اطلاعات ساری منتقل گردید و مدت ۲۰ روز در اطلاعات ساری مورد شکنجه و بازجویی قرار گرفته و پس از آن بدون تعیین تکلیف به زندان نوشهر منتقل شد.

این زندانی سیاسی که بشدت شکنجه شده، بیمار است و طی این مدت از دسترسی به پزشک و داروهای مورد نیاز خود محروم مانده است. بیماری های این زن زندانی جدی است و در صورت عدم رسیدگی‌های ضروری و مصرف داروهایش، در معرض تهدید جدی جانی قرار می گیرد.

براساس دستور رئیس زندان، چند زندانی اجیر شده طی روزهای گذشته در زندان نوشهر به لیلا چگینی حمله کرده و بشدت او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. بر اثر این حمله و هجوم، وی از ناحیه چشم، صورت و کمر آسیب جدی دیده اما هیچگونه رسیدگی هم به وی نشده است.

زندان نوشهر

بازجویان و شکنجه‌گران به این ترتیب این زندانی سیاسی را زیر فشار قرار داده‌اند تا براساس سناریوی مورد نظر اطلاعات، از وی اعتراف دروغین علیه خودش بگیرند. اینک جان این زندانی در معرض خطر قرار دارد.

خبرهای دریافتی حاکی است که قرار بوده لیلا چگینی پس از۲۰ روز از زمان بازداشت، دادگاهی شود اما تا این زمان هنوز هیچ زمان مشخصی برای برگزاری دادگاه به وی داده نشده است.

گفتنی است که این زندانی از حق دسترسی به وکیل مورد نظر خود محروم است.


به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید

https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)