کانون حقوق بشری نه به زندان- نه به اعدام ۱۴ فروردین ۱۴۰۱، به گفته سعید افکاری در ملاقات هفتگی خانواده افکاری، بعد از اینکه خانواده متوجه باندپیچی و شکستگی دست وحید افکاری شده است و زمانیکه به این مساله اعتراض کرده اند، مامور زندان از بالای ساختمان، اقدام به تیراندازی به سمت خانواده کرده است.

به گفته سعید افکاری دست وحید افکاری براثر مقاومت وی در برابر ماموران زندان برای جلوگیری از انتقال یک زندانی به سلول انفرادی صورت گرفته است.

سعید افکاری در توضیح این واقعه نوشته است:

«بعد از به قتل رسوندن نوید، حبس و ماه‌ها انفرادی وحید و حبیب و شکنجه‌‌های برادرانم و به قتل رسوندن شاهد شکنجه‌های نوید، امروز جمهوری اسلامی در حرکتی جدید به سمت خانواده‌مون تیراندازی کرد.

امروز که برای ملاقات هفتگی با وحید رفتیم، دیدیم وحید دستش باندپیچیه.

متوجه شدیم امروز یک زندانی سیاسی که توی سلول کنار سلول وحید بوده رو میخواستن به انفرادی منتقل کنند. وحید عصبانی شده و فریاد میزده تا جلو اونهارو بگیره که مامورها میریزن تو سلول وحید تا کتکش بزنن و وحید اونقدر جلوشون مقاومت میکنه تا دستش رو میشکونن.

بعد از اینکه دیدیم وحید دستش شکسته برادرم حبیب عصبانی شد از در زندان رفت بیرون تا مسئولی چیزی رو پیدا کنه و شروع به فریاد زدن کردیم که مامورهاشون از بالای ساختمون‌ها شروع به تیراندازی به سمتمون کردن.

وقتی سینه‌مون رو گرفتیم جلوشون و گفتیم بزن تیراندازی قطع شد ولی دیگه اجازه‌ی ملاقات با وحید رو بهمون ندادند.

اگرچه به شدت نگران برادرم هستیم اما راه ما راه نویده و ذره‌ای از مرگ ترس نداریم اما سوگند می‌خوریم که پشیمون می‌شید.

شایان ذکر است نوید و وحید افکاری در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۷ و حبیب افکاری در تاریخ ۲۲ آذر ۹۷ بازداشت شدند.

برادران افکاری در دادگاه انقلاب شیراز مورد محاکمه قرار گرفتند؛ نوید افکاری به ۲ بار اعدام، ۶ سال و ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق، وحید افکاری به ۵۴ سال و ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و حبیب افکاری به ۲۷ سال و ۳ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

نوید افکاری به شکل شتابزده و وحشیانه ای روز ۲۲ شهریورماه ۹۹، اعدام شد.

وحید و حبیب افکاری از اواسط شهریور ۹۹ به بند عبرت زندان شیراز منتقل شده و وحید افکاری از آن زمان تا کنون همچنان در همین بند محبوس است.

حبیب افکاری روز شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ بصورت زودهنگام از زندان آزاد شد.

 

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)