تعدادی از وب‌سایت‌های متعلق به دولت اسرائیل در روز دوشنبه در یک حمله منع سرویس توزیع شده  یا همان DDoS ، برای مدت کوتاهی از دسترس خارج شدند.

اداره ملی سایبری اسرائیل (INCD) در توییتی اعلام کرد که در چند ساعت گذشته، یک حمله DDoS علیه یک ارائه دهنده ارتباطات شناسایی شد. در نتیجه دسترسی به چندین وب‌سایت، از جمله وب‌سایت‌های دولتی، برای مدت کوتاهی غیر ممکن شد، اما در حال حاضر، همه وب‌سایت‌ها به فعالیت عادی خود بازگشته‌اند.

حمله منع سرویس توزیع شده  یا همان DDoS که یکی از خطرناک ترین و جدیدترین حملاتی است که در بستر اینترنت انجام می‌شود و در برخی موارد خسارات جبران‌ناپذیری به بار می آورد، تلاشی مخرب است که طی آن چندین سیستم به‌طور هم‌زمان، پهنای باند یا منابع سیستم مورد هدف را با بسته‌های بسیار زیادی مورد حمله قرار دهند.  هدف از این حملات این است که شبکه و سرور مورد نظر را وادار به ناتوانی در ارائه سرویس عادی و مانع دستیابی کاربران و مشتریان به آن سرویس شوند.

اگر چه اداره ملی سایبری اسرائیل این حملات را به دولت یا گروهی نسبت نداده است، اما نشریه  “اورشلیم پست” به این احتمال اشاره کرده است که این حادثه می‌تواند کار یک گروه هک وابسته به دولت جمهوری اسلامی ایران، در انتقام از تلاش برای خرابکاری در نیروگاه غنی‌سازی اتمی فردو توسط اسرائیل بوده باشد، اما چیزی که واضح است است این است که اسرائیل و ایران سال‌هاست که درگیر یک جنگ سایبری عمدتاً آرام بوده‌اند که این موضوع هر از گاهی به تیتر خبری رسانه ها و روزنامه ها بدل می شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)