ایران وایر و اقدامی ضد کارگری!

یک خبرنگار به نام میلاد پورعیسی اعلام کرده که رسانه “ایران وایر” ایشون رو اخراج کرده و اخراج رو صرفا با یک ایمیل ساده به خبرنگار اطلاع داده. خبرنگارها هم کارگرانی هستند در حوزه اطلاع رسانی و خبررسانی. این اقدام رسانه ایران وایر واقعا زشت و ضد کارگری است. این رسانه ها ادعا هم دارند که طرفدار کارگر هستند، طرفدار اقلیت های مذهبی هستند، طرفدار زنان هستند و طرفدار حقوق بشر هستند. اما معلوم میشه وقتی به مساله کارگری میرسن در واقع کارفرماهایی هستن که میخوان سر به تن کارگر هم نباشه. اینا فقط تا جایی که به مخالفت با حکومت ها باشه ظاهرا کنار مردم هستن اما اگر قرار باشه به صورت واقعی در کنار مردم باشن جا می زنن

ایران وایر! ما میدونیم که از همین فردا شروع میکنی به توجیه کردن کارت و حتی فشار میاری به اون خبرنگار. تیم حقوقی رو هم به کار میندازی علیه کارگر. ما با این روش آشنا هستیم. علیه معلمان توسط حکومت همین کار انجام میشه. در هفت تپه هم اسدبیگی ها هم همین روش رو با کارگران هفت تپه داشتند. با سایر کارگران هم در جمهوری اسلامی همین کار میشه. اما مهم اینه که ما همه میدونیم که شماها با کارگر و خبرنگار و واقعیت همراه و همدل و هم منفعت نیستید.

امیدواریم بقیه همکاران این خبرنگار اخراجی، سکوت اختیار نکنن و به این اقدام ایران وایر اعتراض کنن. همینطور امیدواریم که سایر خبرنگاران در رسانه های دیگه هم این کار رو بکنن. افرادی که با ایران وایر مصاحبه یا همکاری میکنن شاید بهتر باشه به این رسانه بگن تا زمانی که ستم وارد شده بر این خبرنگار جبران نشه و ایشون اعلام رضایت نکنه با ایران وایر همکاری نخواهند کرد.
یک امید دیگر هم اینه که ایران وایر از این خبرنگار عذرخواهی کنه و جبران خسارت کنه. امیدواریم این رفتار حرفه ای رو از خودش نشون بده.
با تشکر از کانال کارگران هفت تپه برای انتشار این یادداشت من.

 

پیام دریافتی
انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه
تماس با کانال @kargare7tapeh

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)