۷۶ سناتور آمریکایی خواستار تحریم های شدید تر علیه ایران شدند

۷۶ سناتور آمریکایی در نامه ای به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا خواستار تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران شدند. آنان از رئیس جمهوری آمریکا خواسته اند تا بر گزینه نظامی علیه ایران ضمن باز نگاهداشتن راه حل دیپلماتیک در زمانی محدود، تأکید کند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس که امروز این خبررا فاش ساخت، اعلام کرد که ۷۶ سناتور‌ آمریکایی این نامه را دیروز و درست یک روز پس از تصویب طرح تحریم‌های جدید در مجلس نمایندگان آمریکا برای باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نوشته اند.

سناتورهای امضا کننده این نامه در انتظارند تا تحریم های تصویب شده در مجلس نمایندگان آمریکا در ماه سپتامبر آینده، در سنای آمریکا با اکثریت قاطعی به تصویب برسد.

“رابرت منندز” سناتور دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به همراه”لیندسی گراهام” سناتور جمهوری خواه و از اعضای کمیته ارتش و نیروهای مسلح در مجلس سنای آمریکا از جمله سناتورهای امضا کننده این نامه هستند.

در این نامه، ۷۶ سناتور آمریکایی به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نوشته اند که زمان برای دیپلماسی به سرعت می گذرد و ایران باید هرچه سریع تر موضع خود را در باره پرونده هسته اش روشن کند.

سناتورهای آمریکا دراین نامه نوشته اند، که تصمیم گیرنده اصلی در ایران در باره پرونده هسته ای
جمهوری اسلامی، آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی است و نه رئیس جمهوری جدید ایران.

آنان همچنین در برابر استفاده ایران از مذاکرات برای وقت کشی، با توجه به سابقه حسن روحانی در گذشته در این خصوص به رئیس جمهوری امریکا هشدار داده اند.

یاد آور می شویم که مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه گذشته تحریم کامل صادرات نفت ایران و تحریم های دیگری در عرصه معادن و صنعت اتومبیل سازی ایران را با ۴۰۰ رای موافق و فقط ۲۰ رای مخالف به تصویب رساند.

مجلس سنای آمریکا ۱۰۰ سناتور دارد که ۷۶ سناتور، امضا کننده این نامه، اکثریت قاطع بیش از سه چهارم این مجلس را تشکیل می دهند. بر این اساس، در صورتیکه نظام جمهوری اسلامی تا ماه سپتامیبر آینده گام مهمی در جهت تعامل با غرب و آمریکا در جهت پرونده هسته اش برندارد، شدید ترین تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران به تصویب سنا، ودر نتیجه، کنگره آمریکا خواهد رسید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)