امیری مقدم کیست؟

برای بار دیگر ابراهیم رئیسی یکی دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران را به عنوان استاندار انتخاب کرد امیری مقدم به عنوان استاندار کرمانشاه. امیری مقدم کیست؟

با رای هیئت دولت ابراهیم رئیسی در روز سه‌شنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ بهمن امیری مقدم به عنوان استاندار جدید سپاهی استان کرمانشاه منصوب شد.

بهمن امیری مقدم متولد سال ۱۳۴۱ در کرمانشاه بوده است و در دوران جنگ خمینی با عراق رئیس ستاد سپاه کرمانشاه بوده است.

وی از مجروحان جنگ حکومت ایران با عراق می‌باشد.

مناصب پیشین امیری مقدم

امیری مقدم پس از پایان جنگ نیز در مناصبی چون جانشین ستاد مهندسی کل سپاه، فرماندهی سپاه پاسداران گنگاور، رئیس ستاد سپاه پاسداران استان کرمانشاه، فرمانده نیروی انتظامی استان‌ گیلان و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این استان و در استان خراسان رضوی و همچنین جانشین فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی مشغول به سرکوب مردم ایران بوده است.

وی همچنین مدتی به عنوان مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور مشغول به کار بوده است.

افزون بر اینها وی مدتی عضویت شورای فرهنگی استان کرمانشاه را در پرونده خود دارد.

شایان ذکر است قبل از انتصاب امیری مقدم از اعضای سپاه پاسداران به سمت استانداری استان کرمانشاه، هوشنگ بازوند از سال ۱۳۹۶ این سمت را در اختیار داشته است.

انتصاب پاسداران به سمت استانداری ترس از اعتراضات مردمی

لازم به ذکر است پیش از این نیز ابراهیم رئیسی تعداد دیگری از فرماندهان سپاه را به عنوان استانداران استان‌های مختلف از جمله زین العابدین خرم را به عنوان استاندار استان‌های آذربایجان شرقی، یعقوبعلی نظری به عنوان استاندار خراسان رضوی و محمدتقی شاهچراغی را به عنوان استاندار استانن قم منصوب کرده بود.

با این انتصاب‌ها دولت رئیسی به سوی انتقباض هر چه بیشتر و امنیتی کردن فضای جامعه ایران می‌رود، سیاستی که روی کار آوردن رئیسی به عنوان رئیس جمهور حکومت ولایت فقیه توسط خامنه‌‌ای از مصادیق اصلی آن بوده است. [انتخاب استانداران نظامی و کابوس قیام عمومی]

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)