تعیین ضرب‌الاجل یک‌ماهه به وزیر ارتباطات توسط کارکنان شرکت پست بعد از تجمع اعتراضی روز یکشنبه

صبر کارکنان شرکت پست لبریز شده است. آنها با تعیین ضرب‌الاجل یک ماهه به وزیر ارتباطات هشدار دادند که مطالباتشان را برآورده کند.

روز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۰، کارکنان شرکت پست اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در برابر وزارت ارتباطات نمودند. آنها از بی‌توجهی وزیر و مقامات این وزارتخانه به ستوه آمده‌اند.

کارکنان شرکت پست در جریان این تجمع، ضمن قرائت یک بیانیه ضرب‌الاجل یک ماهه خطاب به وزیر ارتباطات، به او برای برآورده کردن مطالباتشان هشدار دادند. آنها خواستار پاسخگویی عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رفع مشکلات صنفی و معیشتی خود شدند.

کارکنان معترض با اشاره به گذشت چندین ماه از عمر دولت رئیسی، گفتند که هیچ روند مثبتی در روند امور مشاهده نشده است.

آنها با اعلام یک ضرب‌الاجل یک ماهه تاکید کردند که کارکنان شرکت پست جهت تحقق مطالبات خود به مدیران یک ماه فرصت می‌دهند. در صورت عدم احقاق حقوقشان، بار دیگر با حضور تمام کارکنان این شرکت از سراسر کشور در تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه، تجمع خواهند کرد.

یکی از کارکنان معترض به نمایندگی از سایر معترضان بیانیه‌ای را با این مضمون قرائت کرد: «۲۸ سال است که سابقه کار دارم و حقوق من خرج گذران زندگی یک خانواده سه نفره را نمی‌دهد.»

او سپس به خواسته‌هایشان اشاره کرده و گفت: «اولین خواسته ما پرداخت حقوق و مزایا همانند زیرمجموعه‌های دیگر وزارت ارتباطات. زیرساخت و تنظیم مقررات کارکنان شرکت پست بر اساس قوانین این وزارتخانه، پرداخت کسورات بازنشستگی به کارکنان بازنشسته. پاکسازی مدیران سفارشی از شبکه پست کشورکه ما را به این روز انداخته‌اند.»

وی با اشاره به حقوق‌ها و مزایای کلان مدیران مربوطه، خطاب به آنها گفت: «آنهایی که قیمت ساعتی که در دست دارند معادل قیمت ماشین زیر پای من است.»

وی در قسمتی دیگر از سخنانش به حقوق یکی از بازنشستگان اشاره کرده و می‌گوید:

«آیا همکار ما با حقوق ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان می‌تواند زندگی یک خانواده را بگرداند؟»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)