هم‌میهنان مبارز راه آزادی، نهادها، سازمان‌ها، انجمن‌های فرهنگی و سیاسی، حزب‌های مستقل و مخالف حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و شخصیت‌های آزادهٔ جهان.

همانگونه که آگاهید، رژیم جمهوری اسلامی پس از یکدست کردن نیروهای حاکم، بار دیگر برنامه‌ای برای تکرار قتل‌های زنجیره‌ای شاعران، نویسندگان و روشنفکران دگراندیش، به ویژه قتل هموندان کانون نویسندگان ایران را، به شکلی دیگر در دستور کار قرار داده است.

جمهوری اسلامی در این مدت شمار بسیاری از نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران مخالف و دگراندیش، از جمله چند تن از هموندان کانون نویسندگان ایران را بازداشت و با اتهام‌های واهی و بی اساس، تنها برای جلوگیری از خواسته‌های ایشان جهت رفع سانسور و سرکوب، به تحمل حبس‌های دراز‌مدت دچار کرده است.

در این میان دو تن از هموندان کانون نویسندگان ایران: بکتاش آبتین و رضا خندان، چندین بار در زندان مبتلا به بیماری کرونا شده ‌اند که در آخرین بار به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای و سر باززدن مسئولان از درمانشان، وضعیت سلامتیِ ایشان وخیم تر شده و ناگزیر شده‌اند که آنان را در بیمارستان بستری کنند. باید یادآور شویم که پیشتر نیز، این نویسندگان با پابند و زنجیر پس از پیگیری‌های فراوان، برای مداوا به بیمارستان منتقل شده بودند.

جمهوری اسلامی، با آگاهی از بیماری زمینه‌ای این دو هموند کانون، بنا دارد این نویسندگان را در شرایطی قرار دهد که به قتل غیرمستقیم و خاموش شدن صدایشان، بیانجامد. با توجه ‌به چنین وضعیت خطرناکی، باید با تلاشی جهانی برای نجات جان ایشان اقدام کنیم.

ما از شما می‌خواهیم که از هر راهِ ممکن، برای نجات جان هنرمندان و نویسندگان دربند، به ویژه بکتاش آبتین و رضا خندان تلاش کنید.

ما از همه آزادی خواهان جهان می‌‌خواهیم تا برای نجات جان نویسندگانِ دربند، با انتشار مطلب‌های روشنگرانه، اعتراض در فضای مجازی، برگزاری نشست‌های حضوری و مجازی، و نیز تجمع در برابر سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی و دیگر نهادهای وابسته به رژیم، در سراسر جهان به رفتار جنایتکارانهٔ رژیم، اعتراض کنند.

در همین راستا، کانون نویسندگان ایران «در تبعید» و انجمن قلم ایران «در تبعید» نیز برآنند که در روز ۲۳ ژانویه در شهر کلن آلمان تظاهرات اعتراضی و شب شعری برگزار کنند؛ چنانچه مقررات مربوط به کرونا، امکان برگزاری تظاهرات و شب ‌شعر را به وجود بیاورند، اطلاعات دقیق را به آگاهی شما می‌رسانیم.

کانون نویسندگان ایران «در تبعید» و
انجمن قلم ایران «در تبعید»
۲۸ دسامبر ۲۰۲۱

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)