یک پژوهش علمی در مورد امام زمان: سند معتبری در مورد اثبات وجود امام زمان وجود ندارد!

مردم نباید در مورد امام زمان گوش به حرف آخوند ها بدهند و باید خودشان تحقیق کنند. در مورد حضرت محمد دهها هزار روایت وجود دارد، ولی در مورد امام زمان چنین نیست:

الف – امام نا بالغ

به باور کنونیِ شیعهٔ دوازده امامی، امام زمان در نیمهٔ شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ ه‍.ق در سامرّا زاده شد در پنج سالگی و پس از مرگ پدرش به امامت رسید. اگر این را بپذیریم باید بگوییم که هنگامی که او امام شده یک بچه قبل از دبستانی کوچولو بوده که هنوز بچه بوده، نه از نظر عقلی به آن بلوغ رسیده بوده که مردم را هدایت کند، نه می‌توانسته از نظر مذهبی پیشنماز بایستد و مردم به او اقتدا کنند، برای این کار حداقل هفت هشت ده سال طول میکشیده در این فاصله تکلیف مسلمین چه بوده؟

ب حسن عسکری برخلاف سایر امامان شیعه — که در زمان حیات‌شان جانشین بعدی را تعیین کرده بودند — به‌طور علنی جانشینی برای خود برجای نگذاشته بود، لذا سؤال این است پس چه شخصی او را به امام زمانی تعیین کرد؟

ج – به‌ اعتقاد شیعه نشانه‌های حاملگی در مادر، و همچنین تولد طفل به شکل معجزه‌آسایی مخفی ماندند، به باور کنونیِ شیعهٔ دوازده امامی، حجّت بن حسن در نیمهٔ شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ ه‍.ق در سامرّا زاده شد

در پنج سالگی و پس از مرگ پدرش به امامت رسید. پس از درگذشت حسن عسکری، مهدی تنها از طریقِ چهار سفیر یا نایب با شیعیان تماس می‌گرفت.

تصورش را بکنید یک بچه پنج ساله فرمان صادر می کرده، فرمان را به این چهار تن می‌داده، آن‌ها نیز فرمانها را به مسلمین می رساندند و مسلمین هم اجرا آنرا می کردند! بهر حال این چندان نمی‌تواند عقلی برسد. در این رابطه مستندات محکمی وجود ندارد.

د غیبت صغری

مهدی تنها از طریقِ چهار سفیر یا نایب با شیعیان تماس می‌گرفت. البته بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهد که از آغاز، تعداد وکلا محدود به چهار تن نبوده و اصطلاح نیابتِ خاص در قرن‌های چهارم و پنجم هجری توسط علمای شیعه مانند شیخ طوسی و برای تبیینِ غیبت صغری ایجاد شده‌است، ظاهراً یک دورهٔ هفتاد ساله بوده است.

بهر حال باید در این رابطه علمای اسلام مستندات ارائه دهند که بنظر می رسد، این مستندان و روایت ها بسیار ضعیف است و سرتاسر پر از تناقض می باشد.

ه غیبت کبری

به‌باور شیعیان، پس از دوران سُفَرا(نایبان خاص)، شیعیان با مهدی به‌طور مستقیم در ارتباط نیستند و این دوران را اصطلاحاً غیبت کبری می‌نامند.

با توجه به اینکه امام زمان یک بشر بوده و عمر بشر محدود می باشد، چندان این موضوع عقلانی نیست. بهر حال باید در این رابطه علمای اسلام مستندات ارائه دهند که بنظر می رسد، این مستندان و روایت ها بسیار ضعیف است و سرتاسر پر از تناقض می باشد.

و قیام مهدی

به‌باور شیعیان، پس از پایان دورهٔ غیبت، وی با عنوان امام زمان قیام خواهد کرد و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد. عالمان باید بگویند که این بر اساس کدام آیه و مستدات می‌باشد و مدارک آن چیست؟

حال باید در این رابطه علمای اسلام مستندات ارائه دهند که بنظر می رسد، این مستندان و روایت ها بسیار ضعیف است و سرتاسر پر از تناقض می باشد، بخصوص اینکه اکثریت مسلمانان جهان این موضوع را قبول ندارند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)