فعالان در تبعید: در ۲۵مین روز از اعتصاب غذای سه زندانی اهل شوش در زندان اداره اطلاعات اهواز ؛ وضعیت جسمانی سيد ياسين موسوي  وخیم گزارش میشود.

علي چبيشاط ، سلمان چايان و سيد ياسين موسوي ؛ سه زندانی اهل شهرستان شوش ، در زندان اداره اطلاعات اهواز هستند که از ۱۰ جولای سال جاری  در اعتراض به فشارها و شكنجه هاي مداوم در اعتصاب غذا به سر می برند.

بنا بر اطلاع ” کمپین صلح فعالان در تبعید” ، عصر دیروز در میان محافظت شدید نیروهای امنیتی ، سيد ياسين موسوي به بیمارستانی در شهر اهواز منتقل شد.

همچنین طبق گزارش پیشین این کمپین ؛ هفته گذشته ؛ وقت از پیش تعیین شده دادگاه این زندانیان نیز به دلیل آنچه “اعتصاب غذا و وخامت حال متهمین” ، اعلام شده ؛ لغو و به تاخیر افتاد! و از ملاقات خانواده ها, علیرغم وعده های قبلی ؛  جلوگیری شده بود.

گزارشات قبلی  حاکی از نمایش فیلم اعترافات این زندانیان برای اعضای خانواده توسط اداره اطلاعات اهواز ، در ستاد خبري اهواز بود.

طبق آن گزارش در روز چهارشنبه ٢٦/٦/٢٠١٣ كانال ” پرس تي وي” نیز اعترافات  علي چبيشات ، سيد ياسين موسوي و سلمان چايان  را نشان داد و آنها را به تروريست بودن و انفجار لوله گاز شوش متهم كردند.

بنا بر آخرین اطلاع ” کمپین صلح فعالان در تبعید ” و ویدئوی ارسالی به این کمپین ؛ پرس تی وی در تاریخ مذکور ؛ تنها اقدام به پخش تیتراژی تبلیغاتی کرده و هنوز فیلم کامل اعترافات متهمین از سوی این خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر نشده است .

تیتراژ پرس تی وی از اعترافات ۳ زندانی شهر شوش پیش از برگزاری دادگاه و صدور حکم 


.

فعالان حقوق بر در اهواز ضمن محکومیت این شیوه رفتار با زندانیان , اعلام کردند : نیروهای امنیتی با اين شیوه اعتراف گیری از فعالان عرب آنها را مجبور به  اعترافات دروغین در کانال ” پرس تی وی ” نموده ، تا زمينه اي براي صدور احكام سنگين همچون اعدام را مهيا و آماده سازي مي كنند.

منابع مطلع از اهواز به ” کمپین صلح فعالان در تبعید ” گزارش داده اند که این افراد از اعضای موسسه فرهنگی شباب ( جوانان ) می باشند که به اتهام همکاری در انفجار خط لوله گاز شهر شوش دستگیر شده اند .اتهامی که  به شدت توسط این زندانیان رد شده است .

اطلاعات بیشتر در این رابطه را از اینجا دنبال کنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)