کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، امروز پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ تجمع سراسری فرهنگیان و معلمان در بیش ازسی شهر از جمله یزد، زاهدان، کرمان، قزوین، خوزستان، شیروان، اردبیل، اصفهان، پلدختر، اندیمشک، اهواز، خرم آباد، جایزان، رشت، سقز، سمنان، سنندج، کرمانشاه، تهران، شاهرود، شیراز، نورآباد ممسنی و یاسوج و … برگزار شد.

تجمع سراسری فرهنگیان و معلمان شاغل و بازنشسته در اعتراض به طرح رتبه بندی، عدم همسان سازی حقوق و همچنین آزادی همکاران زندانی خود می‌باشد.

در تهران تجمع فرهنگیان و معلمان در برابر مجلس تشکیل شده است.

در کرمانشاه و رشت معلمان شعار می دهند: «معلم زندانی آزاد باید گردد».

 

در شیراز معلمان ترانه همراه شو عزیز را بصورت جمعی اجرا کردند.

در قطعنامه این تجمعات از جمله آمده است:

«امروز کشور ما، به خاطر مدیریت ناکارآمد و غیرپاسخگو در بحران‌های مختلف طبیعی، زیست محیطی، روحی و روانی، اخلاقی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، آموزشی و بهداشتی گرفتار آمده و عرصه‌ی زندگی بر مردم تنگ‌تر شده‌است. بی‌ گمان ابر بحران‌های یاد شده نتیجه ی عملکرد حاکمیتی است که جان و مال و زندگی مردم و نسلهای آینده را ابزار آزمون و خطای سیاست‌بازیهای خود قرار داده‌است.»

معمان تاکید کردند : «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از اعتراضات صنفی بدنه ی معلمان، به دولت و مجلس هشدار می دهد، تا زمانی که قانون مدیریت خدمات کشوری، بویژه نظام همسان سازی حقوق بازنشستگان و طرح رتبه بندی شاغلین٬ همانطور که در مُرّ قانون آمده است به اجرا درنیاید. در روزهای آینده همچنان اعتراضات را به اشکال گوناگون از جمله تحصن، تجمع، راهپیمایی، تعطیلی کلاس‌ها و سایر اشکال قانونی اعتراض، در سراسر کشور تا رسیدن به خواسته های قانونی، در فراخوانهای پی در پی ادامه خواهد داد.

یادآوری می شود عواقب هرگونه پیشامد برعهده ی کسانی خواهد بود که فرهنگ و فرهنگیان را در طول دهه‌های گذشته به بازی گرفته اند.»

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

تجمع سراسری معلمان کشور

تجمع سراسری معلمان کشور

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)