بدنبال فراخوان به تجمع، قرار بود ساعت ۹ صبح روز جمعه ۵ آذر، مردم در کنار پل خواجو یک تجمع اعتراضی داشته باشند. اما نیروهای انتظامی و امنیتی از صبح زود وارد صحنه شده تا مانع از برگزاری این تجمع و استمرار اعتراضات در شهر اصفهان شوند.

حکومت با گلوله به اعتراضات گسترده مردم اصفهان پاسخ می‌دهد

با روشن شدن هوا و شروع تجمع مردم در اطراف پل خواجو، نیروهای یگان ویژه به همراه ماموران لباس شخصی به مردم حمله‌ور شدند. ماموران سعی دارند با شلیک گاز اشک‌آور و تیر هوایی مردم را پراکنده کنند. مردم بجان آمده اصفهان علیه آنها شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» سر داده‌اند.

حکومت دیکتاتوری که از قیام مردم اصفهان بشدت به هراس افتاده است، سعی دارد به هر قیمت آنرا خاموش کند. به همین منظور از شب‌های قبل شروع به جمع‌‌آوری و آتش زدن چادر متحصنین نمود. بدنبال این اقدامات، نیروهای موتورسوار خود را به بستر رودخانه روانه کرد تا مردم را متفرق نمایند.

اعتراضات گسترده مـردم اصـفهان شعله می‌کشد

با حضور گسترده مردم در صحنه، حکومت مجبور شده است نیروهای سرکوبگر بیشتری را وارد صحنه کند تا جلوی اعتراضات گسترده مردم اصفهانرا بگیرد. حمایت مردم شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری از کشاورزان اصفهان، نشان داد که مشکل فقط مربوط به یک استان نیست. مشکل کم آبی پدید آمده در عمده استان‌های کشور بدلیل سیاست‌های چپاولگرانه و سودجویانه حکومتی است. به همین دلیل مردم خوزستان و لرستان هم از این حرکت اعتراضی مردم اصفهان حمایت و پشتیبانی نموده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)