مرکز دمکراسی برای ایران: فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در نامه سرگشاده ای به سخنان عسگر اولادی، مبنی بر توبه موسوی و کروبی ، انتقاد کرده است.

در این نامه که در پاسخ به درخواست عسگراولادی، از موسسان حزب موتلفه اسلامی بازار،  از موسوی و کروبی برای توبه در ماه رمضان و بازگشت به دامن نظام، نوشته شده است، آمده:« از حقوق و اخلاق نمی گویم اما آیا رسم مردانگی است هنگامی که قلم و قدرت دفاع از این دو عزیز سلب شده، در محکمه ی مجازی تان آنان را محاکمه و با فرض مجرمانه بودن، حکم به مجازات آنان دهید و بعد از تحمل ۳۰ ماه حبس غیر قانونی برای خروج از دایره مجازات، آنان را دعوت به توبه کنید؟ جنابعالی نیک می دانید که اگر این روحانی آزاده امروز حق سخن گفتن و دفاع داشته باشد، چه پاسخی به دعوت شما می دهد.»

فاطمه کروبی سپس با بیان حقوق نقض شده مهدی کروبی در دوران حبس خانگی و عدم اطلاع خانواده وی حتی از جزییات مراحل درمانی اش، نوشته است :« پیشنهاد می کنم به ازای فرافکنی در این مورد که دون شان شماست، پیش قدم شوید و در عید سعید فطر امسال زمینه مناظره معترضین ۸۸ را با مجریان و دبیر شورای نگهبان را فراهم آورید تا مردم بعنوان هیات منصفه ای اصلی به قضاوت در این امر مهم ملی بپردازند.»

وی با اشاره به رفتارهای خلاف قانون و شرع در برخورد با موسوی و کروبی، نوشته است:« مگر آقا{ی کروبی} چه گفت که برای تخریب اش شرع و قانون زیر پا گذاشته شد و هر فعل خلاف شرع و قانون، مشروع تلقی گردید. آنچه او پیشتر بر زبان و قلم آورد بعدها توسط دوستان خود شما به ادبیاتی متفاوت و بعضا تندتر گفته شد. آیا گناه او جز زود فهمی و بصیرت چیز دیگری است؟ همسرم از جنایات کهریزک گفت، جنایاتی که منجر به شهادت فرزندان عزیز این کشور شد و بعد ها حکومت ابعادی از آن را پذیرفت و زمینه محاکمه متهمان را فراهم آورد، اگرچه متهم ردیف اول آن جنایت ، یعنی همان مدیر عامل بزرگترین بخش اقتصادی کشور، اخیرا به مجازات سنگین و کمر شکن دویست هزار تومانی محکوم شد!!! کروبی سرکوب خشن را ملامت کرد و خواستار تحمل نظر مردم شد، او از حق مردم و تکلیف حکومت در شنیدن ندای مردم گفت، او با استناد به قانون اساسی و امام بر میزان رای ملت بودن تاکید کرد. او د بر آورد کسی حق مهندسی و یا تقلب در آرای مردم را ندارد. او گفت تمکین به حق مردم موجب اعتماد و آرامش است و توهین به حق و شعور آنان موجب طغیان.»

پیش از این عسگراولادی در سخنان از کروبی و موسوی خواسته بود که با توبه خود شرایطی را بوجود آورند که « در شب‌های قدر آرامشی را که در دولت جدید پدید آمده، به جانب کمال ببریم و عید فطر امسال رنگ دینی، مذهبی، ملی و کشوری شود.»

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com