خبرگزاری هرانا – جوانی که مسئولین زندان اعلام کردند در سلول انفرادی زندان رجایی شهر خود را حلقه آویز کرد، بر سر کمبود نان به انفرادی منتقل شده بود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی کمبود نان در زندان رجایی شهر کرج طی ماههای اخیر، روز سه‌شنبه ۲۵ تیر ماه دو تن از زندانیان بند شش این زندان بر سر کمبود نان با یکدیگر نزاع می‌کنند.

مسئولین زندان “پیام اسلامی” را که یکی از این دو زندانی بوده با خود به نگهبانی برده و در آنجا وی توسط “امیریان” از مدیر داخلی و “مردانی” ریاست زندان مورد ضرب و شتم با باتون و لوله پلی پروپیلن “معروف به لوله سبز” قرار می‌گیرد.

مهدی اسلامی پس از ضرب و شتم شدید، بدون حکم شورای انظباطی و خودسرانه به سلول انفرادی بند پنج منتقل می‌شود.

وی چند ساعت پس از انتقال به سلول انفرادی بند پنج که به دوربین مداربسته نیز مجهز است به طور مشکوکی فوت می‌کند. مسئولین زندان ادعا کرده‌اند که وی دست به خودکشی زده است که در صورت صحت نیز بر اثر بی‌توجهی مسئولین مربوطه رخ داده است.

پیام اسلامی متولد ۱۳۶۷ به اتهام “دعوا و درگیری” در زندان به سر می‌برد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com