تمام اپلیکیشن‌های سوم شخصی که امکان ایجاد حساب برای کاربران را فراهم می‌کنند، باید تا آغاز سال ۲۰۲۲ روشی نیز برای حذف آن از داخل اپلیکیشن فراهم کنند.
سازندگان آیفون در این بیانیه اعلام کردند که همه اپلیکیشن‌ها باید تا آخر ژانویه ۲۰۲۲ از این درخواست پیروی کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان باید قوانین استفاده از داده‌های کاربری را با دقت در اپلیکیشن خود لحاظ کرده و همچنین در مورد نحوه، دلیل و نوع اطلاعاتی که از کاربران دریافت می‌کنند، شفاف سازی به عمل آورند.
با وجود اینکه قابلیت فوق می‌تواند برای کاربران راحتی زیادی به همراه داشته باشد اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که این شرکت فقط از وجود مکانیزمی در داخل اپلیکیشن برای شروع فرایند حذف حساب صحبت کرده و این یعنی ممکن است اپلیکیشن‌ها برای حذف کامل حساب، کاربران را به وب‌سایت دیگری هدایت کرده یا برایشان لینکی ایمیل کنند.
این تصمیم در ادامه بازبینی‌های ۵.۱.۱ اپ استور صورت گرفته و هدف آن فراهم ساختن شرایطی برای کاربران است تا بتوانند کنترل بیشتری روی نحوه جمع‌آوری داده‌ها، استفاده از آن، حفظ یا حذف حساب کاربری و اطلاعات خصوصی داشته باشند. در این تغییرات از تمامی توسعه دهندگان خواسته شده در سیاست‌های حریم خصوصی لینکی قرار دهند تا کاربران بتوانند اطلاعات دقیقی در مورد نحوه جمع‌آوری داده‌هایشان به دست آورده و بدانند این جمع‌آوری چگونه صورت گرفته و در چه راهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
علاوه بر این، اپل با افزودن لینک Report a problem به صفحات اپ استور نسخه های ۱۵ iOS و iPad به همراه سیستم عامل مک، امکان گزارش دهی در مورد اپلیکیشن‌ها را برای کاربران فراهم ساخته است. این کار در راستای جلوگیری از کلاهبرداری و شنیدن هرگونه شکایتی از سوی کاربران تعبیه شده است.
این قابلیت فعلا فقط برای کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند و آمریکا فعال است و در آینده نزدیک برای دیگر کشورها نیز فعال خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)