تجمع سرایداران و خدمتگزاران آموزش و پرورش شهرستان کیار در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و حقوق‌های پایین

روز پنجشنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۰، سرایداران و خدمتگزاران آموزش و پرورش شهرستان کیار دست به اعتراض زدند. شهرستان کیار در منطقه بلداجی شهرستان بروجن، در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

این نیروها با تجمع جلو اداره کل آموزش و پرورش شهرکرد در رابطه با حقوق‌های پایین و وضعیت شغلی خود اعتراض کردند.

شعار سرایداران و خدمتگزاران معترض: «خدمتگزار می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «حتی اگر بمیریم، ذلت نمی‌پذیریم». آنها همچنین شعار می‌دادند: «خط فقر ۱۰ میلیون، حقوق ما ۳ میلیون».

خدمتگزاران معترض پلاکاردی در دست داشتند. که روی آن نوشته بود:

«عدالت اجتماعی، یعنی برپایی عدل در جامعه و کنار زدن هرگونه تبعیض که یک ارزش بالاست».

آنها بر ادامه اعتراض خود تا رسیدن به حقوق مناسب، در شرایط گرانی و تورم فعلی تاکید کردند.

معترضان بر روی بنرها نوشته بودند: «عدالت در پرداخت حقوق، رویای دیرین ماست».

بر روی یک بنر نوشته شده بود: «افزایش حقوق، حق مسلم ماست»، «حقوق ما ۲ میلیون، خط فقر ۱۰ میلیون».

«حق لباس و سرایداری حق ماست».

سرایداران و خدمتگزاران همان باباهای مدارس هستند. آنها تاکنون سعی کرده‌اند به شیوه‌های مختلف فریاد‌های خود را به گوش مقامات آموزش و پرورش برسانند. در حال حاضر ۱۶ هزار نفر از نیروهای خدماتی مدارس هستند که برای ۱۰ سال، هنوز به‌صورت قراردادی بکار گرفته می‌شوند. حقوق این افراد ۳ میلیون تومان است. اما با توجه به خط فقر اعلام شده ۱۰ میلیون تومانی و تورم و گرانی‌های سرسام‌آور، در وضعیت بد معیشتی به‌سر می‌برند.

روز یکشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۰، سرایداران تهران در برابر ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش، تجمع اعتراضی برگزار کردند. سرایداران معترض شعار می‌دادند: «وزیر بیا نگاه کن، فکری بحال ما کن»، «خدمتگذار می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد».

این خدمتگزاران زحمت‌کش با حقوق یک پنجم زیرخط فقر به سختی زندگی خود را می‌گذرانند. آنها بارها برای افزایش حقوق دست به تجمع و اعتراض زده‌اند. ولی تاکنون از سوی وزارت آموزش و پرورش با بی‌اعتنایی مواجه شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)