امسال در “سوّم اکتبر روز جهانی سُهیل عربی”؛ کارزار حمایتی توسط دو نهاد آتئیستی “اِکس مُسلم و جمهوری بی خُدایان” از جمله برگزاری تظاهرات در شهر‌ها‌ی گوناگون جهان را تدارک دیده‌اند. فدراسیون عصر آنارشیسم نیز از اینگونه آکسیون‌ها برای آزادی سهیل عربی پشتیبانی می‌کند.

از آنجائی که در سالهای گذشته، آنارشیست‌های سراسرجهان در همبستگی با سهیل عربی زندانی سیاسی آنارشیست اقدامات گوناگون حمایتی انجام داده‌اند، امسال نیز می‌توانند تمامی اقداماتی را که مایل هستند برای روز سوم اکتبر بطور مستقل و یا با پیشنهادات مشترک انجام دهند را هر چه زودتر برای ما ارسال نمایند.

از “سوّم اُکتبر، روز جهانی سُهیل عربی” پُشتیبانی نمائیم!

سُهیل عربی، متولد ۳۰ مرداد ماه ۱۳۶۴ عکاس – خبرنگار و زندانی سیاسی آنارشیست، که دارای یک دختر متولد یازدهم مرداد ماه ۱۳۸۸ می‌باشد، در تاریخ شانزدهم آبان ماه ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیتی – فاشیستی حاکم بر ایران دستگیر گردید و سپس در هشتم شهریور ماه ۱۳۹۳ توسط “دادگاه انقلاب تهران” از جمله به اتهام ” دُشمنی با الله و تبلیغ علیه نظام اسلامی” به اعدام محکوم شد، اما به واسطه‌ی اعتراضات گسترده‌ی افکار عمومی جهان، مجازات مرگ به چندین سال حبس تعزیری کاهش یافت.

سهیل عربی هر چند تا کنون برای بیش از سیزدهمین بار به دلیل دُرست همان “جرائم” پیشین به مجازات زندان محکوم شده است، اما همچنان به مبارزه‌ی عادلانه‌ی خود بر علیه شرایط وحشتناک داخل زندانهای گوناگون در تهران ادامه می‌دهد. در واقع او می‌بایستی در سال ۱۳۹۸ آزاد می‌شد، ولی بنا بر گفته‌ی خودش، مقامات زندان تصمیم گرفته‌اند که برخلاف مُقررات خودشان رفتار نمایند.

سهیل عربی در تاریخ پنجم خرداد ماه ۱۴۰۰ از زندان رجائی شهر کرج واقع در غرب تهران با این مضمون نوشته است: “من تا کنون به مدت هشت سال است به طور ناعادلانه در زندان بوده‌ام، در صورتی که طبق قوانین زندان، می‌بایستی پس از شش سال و سه ماه آزاد می‌شدم … آنها تلاش می‌کنند با اتهامات ساختگیِ پی در پی، مجازات من را تمدید کنند، زیرا می‌ترسند که مردم از حقیقت آگاه شوند… یکی از مقامات زندان به من گفته است: “من می‌ترسم تو را از اینجا آزاد کنم، زمانی که در زندان از دشمنی خود با سیستم دست بر نمی‌داری، پس معلوم نیست که پس از آزادیت در جامعه چه خواهی کرد؟ ”.

لازم به یاد آوری است که سهیل عربی نیزیکی از بَرند گان جایزه آزادی مطبوعات سال ۲۰۱۷ میلادی توسط گزارشگران بدون مرز در کشور فرانسه می‌باشد.

شعری از رفیق سُهیل عربی از درون زندان:

”در صفحات سفید تاریخ یکبار دیگر بنویسید
مُبارزه درمان دردها است
یکی برای همه؛ همه برای یکی
دستهای بزرگ خلق دربند است
گل سُرخش را تنها نخواهد گذاشت
او را از پُشت میله‌های زندان پَس خواهد گرفت! ”.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
سهیل عربی را آزاد کنیم!
پایدار باد همبستگی بین المللی!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)