عضو کنگره آمریکا در جبهه مردم ایران

عضو کنگره آمریکا؛ کلودیا تنی از حزب جمهوری خواه اعلام کرد نخواهیم گذاشت که جو بایدن مردم ایران را  «رژیم جمهوری اسلامی» بفروشد.

کلودیا تنی عضو کنگره آمریکا از حزب جمهوری خواه در روز یک اول شهریور ۱۴۰۰ ضمن انتقاد از سیاست خروج آشفته و آشوب زده‌ جو بایدن از افغانستان اعلام کرد نخواهیم گذاشت که دولت جو بایدن مردم ایران را «جمهوری اسلامی ایران» بفروشد آن طور که باراک اوباما با امضای برجام مردم ایران را به حاکمان تهران فروخت.

عضو کنگره آمریکا: همه سیاست‌های خارجی بایدن اشتباه بوده است

کلودیا تنی عضو کنگره آمریکا با اشاره به اینکه تقریبا تمامی سیاست‌های خارجی و تصمیم‌گیری‌های مربوط به آن اشتباه بوده است افزود به همین خاطر وی فرد قابل اعتمادی نیست.

این عضو کنگره آمریکا ضمن حمایت از مردم ایران و خطاب به آنان افزود اعضای جمهوری خواه کنگره آمریکا نخواهند گذاشت که جو بایدن آنان را به رهبران «جمهوری اسلامی» بفروشد آن چنانکه که در دولت اوباما این امر رخ داد و اوباما با امضای برجام عملا مردم ایران و مبارزات آنان برای دمکراسی را به رهبران «جمهوری اسلامی» فروخت.

خروج از افغانستان و تاثیر بر روابط با ایران

این عضو کنگره آمریکا با اشاره به تحولات اخیر کشور افغانستان افزود نمایندگان جمهوری خواه کنگره به خصوص بعد از خروج آشوب زده جو بایدن از افغانستان و پیامدهای فلج کننده آن از مبارزات مردم سرکوب شده ایران حمایت خواهند کرد. [نیویورک تایمز؛ نبود صبر استراتژیک در بایدن راه به فاجعه برد]

این عضو کنگره ایالات متحده افزود بایدن و تصمیم او درباره افغانستان نشان داد که وی در حد و قواره چالش‌های جهانی و منطقه‌ای ظاهر نشده است.

این عضو کنگره آمریکا ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر متحدان ایالات متحده در جهان، از اروپا تا خاور میانه، در مورد اراده این کشور برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی اسلامی تردید دارند افزود از کنگره آمریکا خواهد خواست که خلاء ناشی از خطای تصمیم بایدن را جبران کند.

عضو کنگره آمریکا: بهترین راهکار ادامه سیاست فشار حداکثری

این عضو کنگره آمریکا در اظهاراتش همچنین با اشاره به کارایی فشار حداکثری بر حکومت ایران افزود بهترین شیوه صیانت از امنیت ملی آمریکا در منطقه، ادامه سیاست فشار حداکثری بر حکومت ایران است چنانکه حکومت ایران با یک توافق عمومی نه فقط درباره برنامه اتمی‌اش بلکه در خصوص رفتارهایش در منطقه و همچنین برنامه موشکی‌اش موافقت کند.

شایان ذکر است چندی پیش هزاران تن از آمریکائیان ایرانی تبار با امضای نامه‌ای به این عضو کنگره از او به خاطر حمایت‌هایش از اعتراضات مردم ایران علیه حکومت ملایان ابراز تشکر کرده بودند.

کلودیا تنی عضو کنگره آمریکا در پاسخ اعلام داشته بود که باعث افتخار اوست که در کنار تمام ایرانیان برای پایان دادن به «رژیم سرکوبگر اسلامی» تهران قرار دارد.

نامه کلودیا تنی با جوزف بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا

چندی پیش از این و در ابتدای ماه جاری نیز کلودیا تنی با ارسال نامه‌ای به جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعزام انریکه مورا برای مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی را محکوم کرده و اعلام کرده بود که نماینده اتحادیه اروپا به شرفیابی یک قاتل رفته بود.

کلودیا تنی همچنین در روز ۳۰ مرداد از رئیس جمهور ایالات متحده؛ جو بایدن خواسته بود به دلیل شکست فاحش در افغانستان و سیاست خارجی‌اش از مقام خود استعفاء بدهد.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)