تقاطع: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید که تغییر در دولت «تاثیر زیادی بر نیروی انتظامی» نمی‌گذارد و «تحول در ناجا و نیروهای مسلح چندان جدی نیست، چرا که نظام درجه، استخدام و تغییر متفاوت است».

به گزارش خبرگزاری نیمه‌دولتی ایسنا، اسماعیل احمدی‌مقدم که روز سه‌شنبه (۱۱ تیر-۲ جولای) در جمع خبرنگاران، در پاسخ به «تشکر حسن روحانی از سعه‌ صدر ماموران ناجا در پی جشن‌های پیروزی» گفت: «از حسن ظن آقای روحانی تشکر می‌کنم، البته ناجا در این سال‌های اخیر تلاش داشته تا رویکرد اجتماعی را امنیتی نکند و برپایی جشن پیروزی و نشاط آن حق مردم است و ما باید آن را امن کنیم.»

احمدی‌مقدم هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر دولت، تغییری در روند گشت‌های ارشاد و طرح «امنیت‌ اخلاقی» ایجاد می‌شود، گفت: «برخی تصور می‌کردند که با آمدن دولت، نوع پاسخ به برخی سوال‌ها متفاوت می‌شود، اما تصمیم‌گیری‌های ملی، مقطعی نیست.»

وی در عین حال، با اشاره به روند تصمیم‌گیری‌ها در “شورای عالی امنیت ملی”، “شورای عالی انقلاب فرهنگی” و “شورای عالی فضای مجازی” افزود: «این شورا و نهاد‌ها تصمیم‌گیرنده هستند، اما طبیعی است که رییس‌جمهور سلیقه بهتری داشته باشد و ما از این نگاه استقبال می‌کنیم.»

حسن روحانی پیش‌تر در گفتگو با مجله چلچراغ از نحوه عمل‌کرد گشت‌های ارشاد در ایران انتقاد کرده و گفته بود «من قطعا با این برخورد‌ها (گشت ارشاد) مخالفم. این‌ها حاصل‌‌ همان قرائت و برداشت خاص از اسلام و قانون اساسی است.»

رییس‌جمهور آینده ایران، گام را فراتر گذشته و افزوده بود: «به نظر من اگر زنی یا مردی حجاب رسمی مد نظر ما را رعایت نکند، عفیف بودنش زیر سؤال نمی‌رود. قبل از انقلاب زنان زیادی در جامعه ما حجاب نداشتند، ولی آیا انسان‌های عفیفی نبودند؟»

این اظهارات آقای روحانی در حالی است که در روزهای گذشته، شایعه‌ی سپردن تصدی وزارت ارشاد به علی مطهری که دارای دیدگاه‌هایی متضاد با وی در زمینه‌ی مسایل فرهنگی است، قوت گرفته است.

این عضو مجلس شورای اسلامی، معتقد به برخوردهای سخت‌گیرانه در زمینه‌ی حجاب و پوشش زنان و جوانان است و در دوره‌ی هشت ساله‌ی احمدی‌نژاد نیز بارها، سیاست‌های فرهنگی وی را مورد انتقاد قرار داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com