زندانی سیاسی خالد پیرزاده از سکوی قهرمانی کشور تا بند مخوف زندانیان خطرناک در زندان شیبان اهواز را ظرف سه سال طی کرد.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ۲۰ مرداد ۱۴۰۰؛ زندانی سیاسی خالد پیرزاده که به زندان شیبان اهواز تبعید شده است در شرایط بسیار سخت و خطرناکی قرار دارد و جانش در خطر است.

زندانی سیاسی خالد پیرزاده که در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ با قید وثیقه آزاد شده بود بعد از چند روز درعین نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی و استراحت مطلق در روز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰، به زندان برگردانده شد.

وی در روز ۲۳ تیرماه یعنی یک هفته بعد از بازگشت به زندان بصورت ناگهانی به به زندان شیبان اهواز – سالن ۲ بند عمومی منتقل شد.

علی شریف زاده وکیل مدافع زندانی سیاسی خالد پیرزاده طی یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن تایید این خبرنوشت: «این بند محل نگهداری محکومین خطرناک می باشد. عدم تفکیک زندانیان سیاسی اصلی ترین حقوق آنها را پایمال کرده است. حفظ جان و سلامت ایشان بعهده سازمان زندانها و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی می باشد.»

اکنون این زندانی سیاسی که در بند زندانیان خطرناک زندان شیبان اهواز محبوس است،درباره وضعیت و محل نگهداری و حبس خود چنین می گوید:

«متاسفانه از ۲۴ تیرماه به این زندان بی سرو سامان با شرایط سخت تبعید شدم که در آن نه تنها تفکیک جرایم رعایت نشده که اصلا اینجا جای من نیست. من یک زندانی سیاسی آزادی خواه ایران دوست هستم که اکنون دارم کنار کسانی که سَلَفی ، داعشی ، تجزیه طلب و یا قاتلان محکوم به اعدام هستند بسر میبرم. من حتی نمیتوانم یک کلمه با آنها سخن بگویم. اصلا ما زبان هم را نمیفمیم هر لحظه مرا تکفیر کرده و من را مجوس می‌خوانند.

از ترس جانم که مثل بقیه زندانیان که در زندان کشته شدند، شبها در کتابخانه میخوابم. در سالن عمومی اینجا بیش از صد نفر در بدترین شرایط محبوس هستند.

من شرایطم اینجا به شدت بحرانیه…این جا هفته ای یک بار آنهم اگر بیماریت خیلی حاد باشد یا سکته کنی، به درمانگاه میفرستن.

من در حالی که روی ویلچر نشستم و معلومه که نیاز مبرم به معالجه نخائی، کمر و زانو و فیزیوتراپی هر روزه دارم؛ وقتی ناظر از من می‌پرسد: آیا مشکلی نداری؟
نمیدونم چی باید بگویم مگه معلوم نیست؟!!!…»

خالد پیرزاده در سال ۲۰۱۸ در مسابقات «فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام» در سنگاپور ، مقام سوم «رده سی» را کسب کرد.

وی می توانست برای کشور مدالهای قهرمانی به ارمغان بیاورد اما اکنون در حالیکه توانایی‌اش بشدت تحلیل رفته و با ویلچر حرکت میکند در کنج سیاهچالهای جمهوری اسلامی سخت ترین شرایط غیرانسانی را تحمل می کند.

درباره زندانی سیاسی خالد پیرزاده:

 خالد پیرزاده روز ۵ خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و مدتی پس از پایان مراحل بازجویی به زندان اوین منتقل شد.

او در بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس و به اتهام «توهین به خامنه ای» به ۲ سال  و در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شد. این حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد که ۵ سال آن قابل اجراست.

خالد پیرزاده روز سه شنبه ۲۱ مردادماه ۹۹، جهت عمل جراحی به بیمارستان آرمان منتقل شده و بدون طی شدن ریل قرنطینه مستقیما از بیمارستان به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، نزد زندانیان دیگر بازگردانده شد.

خالد پیرزاده از صبح روز دوشنبه ۴ اسفندماه ۹۹ در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی دست به اعتصاب غذا زد.

این زندانی روز چهارشنبه ۶ اسفندماه ۹۹، طی نامه‌ای سرگشاده با اشاره به تداوم اعتصاب غذا از دوختن لب‌هایش در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتش خبر داد. وی نهایتا در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۹۹ پس از امضای برگه های مربوط به درخواست آزادی مشروط توسط مسئولان زندان و وعده مساعد آنان مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب خود پایان داد

وی برای بار دوم از تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹ در پی عدم تحقق وعده مسئولان مجددا دست به اعتصاب غذا زد و در تاریخ ۱۰ فروردین ماه با وعده مساعد مسئولان نسبت به رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

زندانی سیاسی خالد پیرزاده روز ۱۰ خرداد ۹۹ برای سومین بار دست به اعتصاب غذا زد.

آقای پیرزاده در تاریخ ۲۴ خردادماه با وعده مرخصی وصل به آزادی مشروط از زندان تهران بزرگ به مرخصی استعلاجی اعزام شده و در تاریخ ۱۶ تیرماه به این زندان بازگردانده شد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)