محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در روز دوشنبه ۲۱ تیر در مراسمی که موسسه تبیان برای رونمایی از «پلتفرم و اپلیکیشن همسریابی همدم» برگزار کرد، حاضر شد. او گفت: «پلتفرم همدم یعنی فرزند زمانه خویش هستیم و توانسته‌ایم با کمترین هزینه، بیشترین کار را با خطایی متمایل به صفر انجام دهیم.»

این در حالی است که رنگ بندی، عنوان و شکل لوگوی این اپلیکیشن به صورت غیر قابل انکاری کپی‌برداری از اپ همدم است که چهار سال پیش توسط انجمن اسپکتروم و با همکاری ایران‌کوباتور راه‌اندازی شده است.
«تبیان» موسسه‌ای فرهنگی-دینی در داخل ایران است که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می‌کند و از زیر مجموعه‌های سازمان تبلیغات اسلامی است که تمرکز ویژه‌ای بر ازدواج اسلامی جوانان دارد.

همدم اپلیکیشنی مجهز به برنامه پیگیری چرخه قاعدگی است که هدف اصلی‌اش  بالا بردن آگاهی‌ از سلامت جنسی و حقوق زنان در ایران است. واضح است که برنامه تولیدی موسسه تبیان هیچ ارتباطی به اپلیکیشن همدم و سازمان مردم نهاد اسپکتروم و حتی اهداف آن ندارد.

توضیح: اسلاید اول: شباهت لوگو و شکل اپلیکیشن همسریابی اسلامی موسسه تبیان به اپلیکیشن همدم

اسلاید دوم: حضور محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در مراسمی که موسسه تبیان برای رونمایی از این پلتفرم و اپلیکیشن همسریابی همدم برگزار کرد (عکس از ایلنا)

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)